Zatlers Godmani uzskata par koalīcijas ķīlnieku

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidents Valdis Zatlers norāda, ka demisionējusī valdība bija iekšējo pretrunu  plosīta un šīs iekšējās pretrunas bijušas par pamatjautājumiem, piemēram, par valdības reorganizāciju.

Valdis Zatlers un Ivars Godmanis

Foto: AFI

Intervijā TV3 raidījuma «Nekā personīga» Zatlers atklāj, ka ja šī valdība būtu īstenojusi reorganizāciju, tad jauno valdību jau varētu sastādīt ar jaunu struktūru, jaunu ministriju skaitu un ar jaunu ministru skaitu.

«Šodien jāņem vērā, ka, ja valdība ir kritusi, tad Ministru Kabineta iekārtas likums nosaka, ka jauno valdību var apstiprināt tikai vecajā ministriju struktūrā un ar veco ministriju skaitu. Tātad, būtiski ir tas, ka pazudusi šī iespēja uzreiz veidot jaunu valdību ar jaunu ministru skaitu, ar jaunu ministriju skaitu, ar jaunu ministriju struktūru. Ir viena iespēja, kā to izdarīt. Tas ir, ja Saeima šobrīd uzņemas iniciatīvu un atbildību veikt izmaiņas Ministru Kabineta iekārtas likumā līdz jaunās valdības apstiprināšanai Saeimā,» klāsta prezidents.

Tas arī esot bijis tas, ko Zatlers no demisionējušā premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) prasījis, taču neguva koalīcijas atbalstu un Godmanis padevās savai koalīcijai, kuras ķīlnieks viņš bijis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv