Zatlers: valdības ieguvums ir sabiedrības uzticība

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidents Valdis Zatlers uzskata, ka ceturtdien apstiprinātās Valda Dombrovska (JL) valdības ieguvums ir daļas sabiedrības uzticība, kas Ministru kabinetam būs liela priekšrocība.

Zatlers: valdības ieguvums ir sabiedrības uzticība

Foto: Apollo, R.Oliņš

«Sabiedrības uzticības kredīts ir liels ieguvumus,» Ministru kabineta svinīgajā ārkārtas sēdē sacīja Valsts prezidents. Valdībai būs jāpieņem smagi lēmumi, un sabiedrība to zina, uzsvēra Zatlers, norādot, ka Ministru kabinets ir atbildīgs sabiedrības priekšā. Tāpat prezidents uzsvēra, ka agrākajai opozīcijai jaunajā valdībā ir lielākas iespējas.

Uz jauno Ministru kabinetu pašlaik cer tie, kas palikuši bez darba, kuru bizness ir uz bankrota robežas, kuri nespēj atmaksāt savus kredītus, uzskaitīja Zatlers.

Prezidents arī uzsvēra, ka nedrīkst veidot vienu valdību pēc otras, bet ir jāstrādā.

Zatlers Dombrovska valdību aicināja ieklausīties dažādu organizāciju un sabiedrības grupu viedokļos.

Tāpat esot svarīgi pašreizējā steigā neaizmirst par nākotnes plānošanu. «Gudrs dārznieks veido dārzu tā, lai tas nākotnē visu vasaru būtu ziedos,» uzrunā sacīja Zatlers.

Prezidents arī norādīja, ka bez Eiropas Savienības atbalsta Latvija patlaban būtu daudz, daudz grūtākā situācijā. Savukārt NATO mūsu valstij sniedz lielākās drošības garantijas visā Latvijas pastāvēšanas vēsturē, atzīmēja prezidents.

Zatlers jauno valdību aicināja izveidot kompaktu, efektīvu, viegli pārredzamu un kvalificētu valsts pārvaldi. «Valsts pārvaldei ir jākalpo iedzīvotājiem.» Valsts pārvalde ir kā pārgatavojies auglis, kas vienkārši pārplīsis aiz nemitīgas briešanas, sacīja valsts pirmā persona.

Prezidents arī uzsvēra, ka «ir būtiski, lai cilvēki jūtas droši, ka valsts arī turpmāk nodrošinās sociālo stabilitāti un drošību».

Runas beigās Valsts prezidents sacīja, ka ir gandarīts par ceturtdienas balsojumu, un novēlēja jaunajam Ministru kabinetam veiksmi.

Pēc Zatlera uzrunas premjers Dombrovskis viņam pateicās. Jaunieceltais valdības vadītājs arī norādīja: «Visiem ir skaidrs, ka valdībai ir priekšā smags laiks un dažādi izaicinājumi.» Vienlaikus Ministru prezidents uzsvēra, ka joprojām ir optimists, tomēr grūtību pārvarēšanai nepieciešams kopīgs darbs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv