Zaudējums cīņā arī pret Serbiju Video

Eiropas čempionāta finālturnīra B apakšgrupas otrajā spēlē šodien Latvijas izlase Šauļos ar 77:92 zaudēja basketbola lielvalstij Serbijai.

Milenko Tepic & Jānis Strēlnieks

Latvija un Serbija 77:92 (7:23, 33:38, 58:70).
Freimanis 19 (metieni - 7/11, 8 atl.b.), Kuksiks 16 (5 atl.b.), Blūms 15 (3 rez. piesp.), Strēlnieks 12 (3 rez. piesp.), Dairis Bertāns 10, Dāvis Bertāns 2, Meiers 2, Jurevičus 1; Krstičs 23 (metieni - 7/10, s.m. - 9/9), Savanovičs 19, Pauničs 10.

Pirmajā ceturtdaļā serbi skaisti apspēlēja Latvijas izlases aizsardzību, bet laukumā otrā pusē latvieši atdūrās pret ļoti organizētu aizsardzību, turklāt nekrita arī tālmetieni un pēc nospēlētām desmit minūtēm Latvijas komandai bija jau -16 (7:23). Tomēr otro ceturtdaļu latvieši iesāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas, bet ceturtdaļas vidū bija vairs tikai -3 (24:27). Lai gan vienubrīd Latvijas izlase pat panāca neizšķirtu 29:29, tomēr tad sekoja septiņi punkti pēc kārtas Serbijas komandas izpildījumā (29:36).

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas izlase vēl spēja atbildēt uz Krstiča plosīšanos groza apakšā ar sekmīgiem uzbrukumiem (41:46, 45:53), taču tad sekoja divi tālmetieni un rezultāta starpība atkal sasniedza 15 punktus (47:62). Pirms pēdējām desmit minūtēm latviešiem bija -12 (58:70), bet ceturtajā ceturtdaļā divreiz izdevās pietuvoties līdz -6 (65:71 un 70:76). Tomēr atlikušajā laikā serbiem izdevās palielināt pārsvaru un sagādāt Latvijas komandai otro zaudējumu.

Nākamajā spēlē piektdien Latvijas izlase tiksies ar Itāliju, svētdien pretī stāsies Izraēla, bet pirmdien apakšgrupas pēdējā mačā būs jātiekas ar Vāciju.

Atgādinām, ka trešdien finālturnīra pirmajā spēlē Latvijas valstsvienība ar 78:89 zaudēja Francijas basketbolistiem.