Zaudēta spēle, bet atgūts gods

FIBA Eirolīgas A apakšgrupas otrās spēļu kārtas mačā Latvijas vicečempiones «TTT Rīga» šovakar «Arēnā Rīga» ar 60:66 zaudēja pērnās sezonas Eiropas kausa ieguvējām Stambulas «Galatasaray».

Kristīne Kārkliņa

«TTT Rīga» basketbolistes pēc apkaunojošā zaudējuma pirms nedēļas, šovakar pret pērnās sezonas Eiropas kausa ieguvējām Stambulas «Galatasaray» nocīnījās līdz galam.

Fotogalerija

Rezultatīvākā «TTT Rīga» komandā ar 25 punktiem bija Lindra Vīvere, 11 punktus guva Kristīne Kārkliņa, bet astoņi punkti un astoņas atlēkušās bumbas Sindijas Limas rēķinā. «Galatasaray» rindās neapturama bija amerikāniete Sofija Janga, kura 30 punktus.

«TTT Rīga» komanda spēli iesāka drudžaini, jo uzbrukumā līdz sagatavotam metienam tikt neizdevās, bet «Galatasaray» basketbolistes atbildēja ar precīziem uzbrukumiem (0:4). Tomēr turpinājums liecināja, ka pirms nedēļas pārdzīvotais «Valensijas murgs» šovakar neatkārtosies. Pēc pirmās ceturtdaļas «rīdziniecēm» bija tikai -1 (11:12), bet otrās ceturtdaļas sākumā «TTT Rīga» spēja pat pārņemt vadību (13:12). Abpusējām kļūdām bagāta spēle turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, turklāt abas komandas uzbruka ar visai zem metienu precizitāti. Tomēr Latvijas vicečempionēm tas neliedza nocīnīties aizsardzībā un izvirzīties vadībā ar piecu punktu pārsvaru (26:21), bet pēc pirmā puslaika «TTT Rīga» bija +1 (28:27).

Trešajā ceturtdaļā «TTT Rīga» spēja noturēt vadību, kura ceturtdaļas beigās sasniedza jau astoņus punktus (46:38), bet pirms pēdējām desmit minūtēm «rīdziniecēm» bija +6 (48:42). Pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē «TTT Rīga» pieļāva vairāku kļūdu sēriju gan piespēlēs, gan driblā, tādejādi izsējot iegūto pārsvaru (52:52). Turpinājumā «rīdzinieces» vairs nespēja atgūties, bet «Galatasaray» komanda pamazām palielināja pārsvaru, sagādājot Latvijas vicečempionēm otro zaudējumu Eirolīgas turnīrā šosezon.

Citā šīvakara A apakšgrupas spēlē Viļņas TEO savā laukumā ar 48:78 pārliecinoši zaudēja Valensijas «Ros Casares», bet šovakar vēl risinās cīņa starp Gundara Vētras vadīto Jekaterinburgas UGMK un Taranto «Cras Basket».

Nākamo FIBA Eirolīgas apakšgrupas spēli «TTT Rīga» aizvadīs jau nākamnedēļ, 11. novembrī, kad savā laukumā uzņems Itālijas komandu Taranto «Cras Basket».