Zemes īpašniekiem iespēja saņemt konsultācijas par robežu atjaunošanu un precizēšanu

Apollo
10 komentāri

Valsts zemes dienests (VZD) no šodienas, 4. jūlija atver informatīvo uzziņu tālruni, kur zemes īpašniekiem iespēja saņemt detalizētu informāciju un skaidrojumus par sava īpašuma robežu un robežzīmju sakārtošanu un atjaunošanu.

Zemes īpašniekiem iespēja saņemt konsultācijas par robežu atjaunošanu un precizēšanu

VZD aicina zemes īpašniekus saņemt konsultācijas par jautājumiem saistībā ar robežu un robežzīmju atjaunošanu vai platību precizēšanu, zvanot uz kampaņas uzziņu tālruni 67038677. Zvani tiks pieņemti darba dienās, no 4. līdz 12. jūlijam, laika posmā no plkst. 14:00 līdz plkst. 15:00, un uz tiem atbildēs kompetenti VZD speciālisti.

Uzziņu tālrunis atvērts, jo informatīvā kampaņa par robežu un robežzīmju atjaunošanas un precizēšanas jau izraisījusi lielu zemes īpašnieku interesi. VZD saņemti daudzi zvani ar lūgumiem pēc konkrētu situāciju skaidrojumiem.

VZD vērš uzmanību, ka robežu atjaunošana nav bezmaksas pasākums, tomēr tas ilgtermiņā atrisinās daudzus nepatīkamus gadījumus un saglabās labas attiecības ar kaimiņiem. Izcenojumus robežu atjaunošanai var noskaidrot vēršoties pie jebkura zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificēta mērnieka. Uzmērīšanas darbi tiek veikti tikai ar specializētiem instrumentiem, tādēļ patvaļīgi veikta zemes robežu koordinātu noteikšana, piemēram, izmantojot mobilos telefonus, ir nelikumīga un var radīt īpašniekam tālejošas sekas.

Detalizētu informāciju par robežu un robežzīmju atjaunošanu vai zemes vienību platību precizēšanu un aktualizēšanu var saņemt vēršoties pie zemes kadastrālajā  uzmērīšanā sertificētiem mērniekiem.

Tāpat zemes īpašnieki aicināti savus jautājumus uzdot, izmantojot sociālā tīmekļa vietni Twitter, jautājumus adresējot @ZemesDienests.

Plašāka informācija un atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem pieejamas VZD tīmekļa vietnē www.vzd.gov.lv. VZD tīmekļa vietnē iespējams rast atbildes uz tādiem jautājumiem: kā risināt robežu neatbilstību dabā; kāpēc robežas nepieciešams atjaunot; kā notiek robežu atjaunošana un kas to veic, u.c.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
20

2017. gada 20. novembris

Vārda dienas

Andīna, AndaVigilijs, Vigita, Vigo, Viģīlija, Vīga, Vīgants, Vīgo, Vigilija, Vigija, Andina, Andīne, Nanda, Viga, Vigars, Vigda, Vigelijs, Vigeta, Andija

Valūtu kursi

20.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv