Zemes īpašumu īpatsvars pērn Latvijā audzis par 3,1%

Apollo
2 komentāri

Zemes īpašumu īpatsvars valstī 2012.gadā, salīdzinot ar 2011.gadu, palielinājies par 3,1%, liecina Valsts zemes dienesta (VZD) apkopotā informācija par zemes sadalījumu pēc īpašuma tiesību statusa.

Lauks

Foto: Evija Trifanova/LETA

Savukārt par 3% samazinājies valstij zemesgrāmatā neierakstītās zemes apjoms (valstij piekritīga zeme), kas liecina, ka 2012.gadā visintensīvāk turpinājies tieši valstij piederošo īpašumu formēšanas un sakārtošanas process valsts īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā, norāda VZD.

Sadalījumā pēc zemes īpašnieka statusa novērojams, ka arī 2012.gadā līdera lomu saglabā fizisko personu īpašumā esošā zeme, lai gan šādu īpašnieku īpatsvars ir samazinājies par 1,1%. Savukārt vērojams pieaugums juridisko personu īpašumā un valsts institūciju īpašumā esošajai zemei, attiecīgi par 1,1% un 3% salīdzinājumā ar 2011.gadu.

Zemes lietošanas veidu sadalījumā 2012.gadā saglabājusies pēdējos gados novērojamā tendence - samazinās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība, bet palielinās mežu platība, informē VZD. Pērn par 11 802 hektāriem samazinājusies lauksaimniecībā izmantojamā zeme, tajā pašā laikā mežu platība palielinājusies par 13 482 hektāriem.

Zemes sadalījums pa nekustamā īpašuma lietošanas mērķu grupām ir mainīgs un tiek nepārtraukti precizēts. Tomēr Latvijā ar vislielāko īpatsvaru joprojām ir nekustamā īpašuma lietošanas mērķu grupa "Lauksaimniecības zeme". Tā 2012.gadā aizņēma 59,4% no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētās platības, kas ir par 0,2% jeb 12 122 hektāriem mazāk nekā 2011.gadā.

Otra lielākā nekustamā īpašuma lietošanas mērķu grupa ir "Mežsaimniecības zeme un īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, kur saimnieciskā darbība ir aizliegta ar normatīvo aktu", tās aizņemtā platība 2012.gadā palielinājās par 8064 hektāriem jeb 0,2%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. novembris

Vārda dienas

Doloresa, AleksandrsZanders, Zandars, Latvīte, Latvis, Laisve, Dollija, Dolita, Brīvīte, Brīve, Brīva, Alesandrs, Aleksandris

Valūtu kursi

18.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv