Zemkopības ministre rosina būtiski samazināt PVN pārtikai

Apollo
0 komentāru

Trešdien, 17.maijā Pārtikas nozares padomē zemkopības ministre Laimdota Straujuma un Zemkopības ministrijas (ZM) speciālisti kopā ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvjiem apsprieda nepieciešamās izmaiņas nodokļu politikā, lai veicinātu vietējo pārtikas ražotāju konkurētspēju.

Zemkopības ministre rosina būtiski samazināt PVN pārtikai

Foto: Reuters/Scanpix

Kā portālam «Apollo» pavēstīja ministres pārstāvis Kaspars Funts, ZM Finanšu ministrijai jau ir nosūtījusi vēstuli, kurā informē, ka ZM un lauksaimnieku un pārtikas ražotāju organizācijas ierosina no 2013.gada ātri bojājušai pārtikai, kurai ir īss realizācijas termiņš, piemērot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 12% apmērā līdzšinējo 22% vietā.

«Pievienotās vērtības nodokļa likmes samazināšana pārtikas produktiem mazinās pārtikas preču mazumtirdzniecības cenas. Nosakot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi pārtikas produktiem, pirmkārt, iegūs iedzīvotāji, jo pārtika kļūs lētāka, otrkārt, uzņēmēji, jo nodokļa samazināšana dos papildus apgrozāmos līdzekļus un būs stimuls vietējiem ražotājiem attīstīt ražošanas apjomus. Turklāt, palielinoties pārtikas produktu ražotāju pieprasījumam pēc izejvielām - lauksaimniecības produktiem, tiks veicināta efektīvāka lauksaimniecības zemes apstrāde, iedzīvotāji tiks rosināti nodarboties ar lauksaimniecību, kā rezultātā pozitīvi ietekmēs ekonomisko izaugsmi un ieguvēja būs valsts tautsaimniecība kopumā,» norāda ministre.

Pārtikas nozares padomē nolemts sadarbībā ar ekonomistiem un lauksaimniecības un pārtikas produktu ražošanas nozares speciālistiem sagatavot situācijas izvērtējumu un konkrētu piedāvājumu FM uz 2013.gada valsts budžeta likumprojekta sagatavošanu par samazinātās PVN likmes piemērošanu ātri bojājošai pārtikai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv