Zemniekiem protesti izmaksājuši vismaz 100 000 latu

Apollo
0 komentāru

Zemnieku protesta akcijās maksātā cena par ministra demisiju un piena nozares 27 miljonu latu atbalstu ir vismaz 100 000 latu, trešdien vēstī laikraksts «Latvijas Avīze». Tāpat laikrakstam zināms, ka zemnieku akcijas izmantojuši tehnikas tirgotāji, demonstrējot savu lauksaimniecības tehniku.

Zemniekiem protesti izmaksājuši vismaz 100 000 latu

Foto: Lita Krone/LETA

Pēc pieticīgiem aprēķiniem, iepriekšējo nedēļu abās protesta akcijās lauku saimnieki degvielas pirkšanai vien iztērēja aptuveni 100 000 latu, norāda laikraksts. Rēķinot tehnikas amortizāciju un izdevumus kavētā darba laika apmaksai, rēķins būtu vēl lielāks.

«Latvijas Avīze» atgādina, ka 3. februārī Rīgā ieradās jauni «Valtra», «John Deere», «Case» un citu pasaulē zināmu zīmolu spēkrati. Tos uz Rīgu bija atveduši galvenokārt turīgākie lauku saimnieki, tāpēc šī tehnikas parāde neraksturo Latvijas vidusmēra zemnieku tehnikas ekipējumu. Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas dati liecina, ka Latvijā vairāk nekā puse lauksaimniecības tehnikas savu laiku jau nokalpojusi — tā ir vairāk nekā 20 gadus veca.

Laikraksts no neoficiāliem avotiem noskaidrojis, ka zemnieku akciju savas jaunākās tehnikas demonstrēšanai veikli izmantojuši daži tehnikas tirgotāji. Kāds saimnieks zinājis teikt, ka uzņēmums «Konekesko» uz ceļa izlaidis desmit jaunākos «CLAAS» traktorus ar uzņēmuma mehāniķiem pie stūres.

«Konekesko» valdes priekšsēdētāja Antra Spickus piedalīšanos saimnieku akcijā nenoliedza, tomēr norādīja, ka kopā ar saimniekiem uz Rīgu devies viens uzņēmumam piederošs traktors. «Valtra» traktoru oficiālā izplatītāja SIA «Valtek» valdes loceklis Juris Narubins pastāstīja, ka kopā ar saimniekiem tehnikas kolonnā bija arī «Valtra» traktoru tehniskās apkopes automašīnas: «Šajā akcijā piedalījāmies, lai paustu solidaritāti ar zemniekiem. Mūsu servisa cilvēki ar traktoriem nebrauca, jo ne visiem ir traktora vadītāja tiesības.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv