Zemūdens radības izdala smieklu gāzi

Apollo
0 komentāru

Jau iepriekš bija zināms, ka cilvēki un mājdzīvnieki gremošanas procesa gaitā izdala kaitīgas gāzes, kas veicina siltumnīcas efektu, taču tagad vācu pētnieki atklājuši, ka arī ūdenī mītošās radības izdala smieklu gāzi.

Zinātnieki no Maksa Planka institūta un Dānijas Orhūsas universitātes atklājuši, ka divvāku gliemji, saldūdens gliemeži un citas ūdens radības izdala slāpekļa oksīdu jeb smieklu gāzi ūdenī esošā slāpekļa dēļ. «Cilvēku radītā piesārņojuma dēļ ūdenī ir palielināts slāpekļa daudzums, un, jo vairāk ūdenī ir slāpekļa, jo vairāk ūdens iemītnieki radīs šo kaitīgo gāzi,» pavēstīja Fanija Aspetsperga no Maksa Planka institūta.

Viņa piebilda, ka par gāzi pagaidām vēl nav nekādas kvantitatīvas informācijas, taču tā varētu nodarīt lielu kaitējumu klimatam, ja slāpekļa piesārņojums turpinās pieaugt kā līdz šim.

Slāpekļa oksīds ir viena no siltumnīcas efektu izraisošām gāzēm, kas nepārtraukti nonāk atmosfērā kopš industriālā laikmeta sākuma. Siltumnīcefekta gāzes uzkrājas Zemes atmosfērā, visā pasaulē izraisot temperatūras paaugstināšanos.

Tomēr galvenais globālās sasilšanas iemesls ir cita siltumnīcas efektu izraisošā gāze - oglekļa dioksīds, kas rodas, sadegot fosilajam kurināmajam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv