Zibens spērieni Zaķusalas tornim un tehnikai ļaunu nenodara

Apollo
0 komentāru

Pēdējā laikā Latvijā ir plosījušies vairāki pērkona negaisi ar zibeņiem un kādam iedzīvotājam izdevies arī fiksēt mirkli, kad Rīgas radio un TV torņa smailē iesper zibens.

Zibens spērieni Zaķusalas tornim un tehnikai ļaunu nenodara

Foto: Lita Krone/LETA

Lai gan atsevišķi iedzīvotāji pauduši bažas, vai zibens spēriens 368 metru augstajā Zaķusalas TV tornī nevarētu izraisīt traucējumus TV signāla apraidē, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) skaidro, ka zibens Zaķusalas tornim ļaunumu nenodara.

LVRTC tehniskais konsultants Uldis Rutks skaidro, ka TV tornī ir tornī izveidotas pat vairākas zemojuma sistēmas, kuras zibens potenciālu vienmērīgi izkliedē zemē. Tādēļ zibens spērieni nav bīstami nedz tornim, nedz tajā izvietotajai tehnikai. Tāpat tas neskar arī negaisa laikā torņa tuvumā esošos cilvēkus.

"Šobrīd, kad signāls no tehniskās ēkas uz torņa augšstāviem jau vairākus gadus tiek pārraidīts pa optiskajiem kabeļiem, zibens izlāde neatstāj nekādu ietekmi nedz uz radio un TV apraidi, nedz arī citiem sakaru pakalpojumiem, kuri tiek nodrošināti no torņiem," paskaidro speciālists.

Negaisa laikā zibens regulāri iesper augstākajos TV torņos ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē, jo tie parasti atrodas zemes augstākajā punktā. Jo augstāks tornis, jo lielāka varbūtība, ka tajā iespers zibens, stāsta Rutks.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv