Ziemassvētkos aiztur 12 miljonu cigarešu kontrabandas kravu

Apollo
0 komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde Ziemassvētku vakarā aizturējusi šogad apjomīgāko kontrabandas cigarešu kravu — 12 miljonus «Jing Ling» cigarešu, portālu «Apollo» informēja VID.

Ziemassvētkos aiztur 12 miljonu cigarešu kontrabandas kravu

Foto: VID

Pašā Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī, Muitas kriminālpārvaldes darbinieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot operatīvos pasākumus uz Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežas Grebņevas muitas kontroles punktā, kādā no Krievijas puses iebraukušas kravas automašīnas piekabē atklāja 12 miljonus «Jing Ling» markas kontrabandas cigarešu.

Likumpārkāpēji bija centušies nelikumīgi ievest Latvijā kontrabandas cigaretes, izmantojot 90. gados populāru metodi — automašīnu valsts reģistrācijas numuru savstarpēju nomaiņu.

Caur Krievijas muitas kontroles punktu «Ubiļinka» izbraukušās automašīnas puspiekabē atradās 12 miljoni «Jing Ling» cigarešu, par ko arī autovadītājs uzrādīja pavaddokumentus Krievijas muitas amatpersonām. Tā kā kravā bija akcīzes preces, Krievijas muita uzlika automašīnas puspiekabei nodrošinājumu jeb plombu.

Savukārt šā gada 23. decembrī caur Grebņevas muitas kontroles punktu no Latvijas virzienā uz Krieviju izbrauca tukša Latvijā reģistrēta automašīna ar puspiekabi, taču, kā vēlāk noskaidrojās, Krievijā tā nemaz netika iebraukusi.

VID Muitas kriminālpārvaldes speciālistu veiktie izlūkošanas pasākumi apstiprināja aizdomas, ka tukšā Latvijā reģistrētā automašīna 23. decembrī bija izbraukusi no Latvijas un, neiebraucot Krievijā, apstājusies Latvijas muitas kontroles zonā ar mērķi sagaidīt 12 miljonu kontrabandas cigarešu kravu no Krievijas. Savukārt no Krievijas braucošās automašīnas piekabe ar 12 miljoniem kontrabandas cigarešu tika pieāķēta Latvijā reģistrētajai automašīnai, un puspiekabēm tika savstarpēji samainīti valsts reģistrācijas numuri atbilstoši automašīnu numuru zīmēm, proti, lai Krievijas automašīnas puspiekabei būtu Krievijas automašīnas reģistrācijas numurs, bet Latvijas automašīnas puspiekabei — Latvijas valsts automašīnas reģistrācijas numurs.

Tāpat, lai muitas kontroles punkta darbiniekiem nešķistu aizdomīgi, ka it kā tukšais Krievijā reģistrētais transporta līdzeklis ir noplombēts, autovadītājs Krievijas Federācijas muitas dienesta uzlikto nodrošinājumu norāva. Uz Grebņevas muitas kontroles punkta VID darbinieku jautājumu, vai automašīnās ir deklarējamas preces, tika maldinoši atbildēts, ka abas automašīnas ir tukšas.

Ilggadējie VID Muitas kriminālpārvaldes speciālisti atminas, ka tik nekaunīgas un neprofesionālas darbības no pārkāpēju puses, piemēram, muitas kontroles zonā norautas plombas un samainītas valsts reģistrācijas numurzīmes, bija raksturīgas situācijai 90. gados īsi pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

Kopumā VID darbinieki no patiesībā Krievijā reģistrētās automašīnas puspiekabes (kurai pārkāpuma atklāšanas brīdī bija piestiprināts Latvijas valsts automašīnas reģistrācijas numurs) izņēma 12 miljonus «Jing Ling» markas cigarešu bez akcīzes markām. Tas norāda uz to, ka tās bija oriģinālas un, visticamāk, kādā Krievijas tabakas rūpnīcā iegādātas cigaretes, kuras no Krievijas Federācijas tika izvestas legāli, taču Latvijas pusē ar mērķi izvairīties no muitas maksājumiem pavaddokumenti vairs netika uzrādīti. VID Muitas kriminālpārvaldes speciālistu rīcībā esošā informācija liecina, ka šīs cigaretes, iespējams, bija paredzēts nogādāt nelikumīgai realizācijai kādā Eiropas valstī.

Kriminālprocesa ietvaros tika aizturēti arī abu automašīnu vadītāji, un šā gada 26. decembrī tiem piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums. Viens no aizturētajiem ir Latvijas pilsonis, otrs pastāvīgais iedzīvotājs.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu saskaņā ar Krimināllikuma 190. panta 3. daļu paredzēts sods — brīvības atņemšana no pieciem līdz 10 gadiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv