Ziemeļkoreja līdera tēla spodrināšanai tērējusi pusmiljardu dolāru

Apollo
13 komentāri

Ziemeļkorejas iestādes pēdējo divu gadu laikā iztērējušas vairāk nekā 500 mijonus ASV dolāru, lai stiprinātu valsts vadītāja Kima Čenuna līdera kultu, ziņo Dienvidkorejas laikraksts «The Dong-A Ilbo».

Ziemeļkoreja līdera tēla spodrināšanai tērējusi pusmiljardu dolāru

Foto: jfjwak, CC BY-SA 2.0

Saskaņā ar informāciju, kas iegūta no avotiem Ziemeļkorejā, 200 miljoni no šīs summas tikuši tērēti, lai uzstādītu vairāk nekā 3200 vadoņa statuju, 400 mozaīkas paneļu un kādas 23 metrus augstas bijušo līderu statujas uzstādīšanai galvaspilsētā Phenjanā.

Vēl 300 miljoni tikuši tērēti 40 apjomīgu valsts nozīmes objektu celtniecībai, kuri visi nodēvēti dažādu vadoņa ģimenes locekļu vārdos. Šajos objektos ietilpst arī slēpošanas kūrorts, jāšanas sporta centrs un dažādas citas sabiedriskās vietas.

Pieminēšanas vērts ir arī objekts, kurš tika izveidots aptuveni pirms gada. Uz viena no Ziemeļkorejas pakalniem, ar divdesmit metrus lieliem burtiem, tika izveidots propagandas sauklis, kas slavina pašreizējo valsts līderi. 548 metrus garais sauklis vēsta: «Lai dzīvo ģenerālis Kims Čenuns, Spīdošā Saule!». Tā iespaidīgo apmēru dēļ, tas ir saskatāms pat no kosmosa, raksta «Bbb.co.uk».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv