Ziemeļkoreja spērusi zīmīgu soli, kas liecina par draudošām problēmām Attēlu galerija

Apollo
43 komentāri

Ziemeļkoreja ekonomiskās krīzes dēļ sākusi lielos apmēros pārdot Ķīnai savus zelta krājumus, vēsta Dienvidkorejas ziņu aģentūra «Yonhap», atsaucoties uz vairākiem informācijas avotiem.

Šāda rīcība liecinot par draudošām nopietnām ekonomiskām problēmām, jo tā ir pretrunā ar Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna pavēli nekādā gadījumā nepārdot valsts zelta krājumus, medijam norādījuši avoti.

«Pirms dažiem mēnešiem Ziemeļkoreja sākusi izpārdot pat savu zeltu. Zelta izpārdošana vienmēr kalpojusi par mērinstrumentu tam, vai Ziemeļkorejā ir, vai nav krīze,» skaidrojis anonīmais avots.

Kopš 2011.gada, kad Kims Čenuns pārņēma varu valstī, šī ir pirmā reize, kad tiek pārdots valsts zelts.

Saskaņā ar Dienvidkorejas valdības rīcībā esošo informāciju, Ziemeļkorejai ir aptuveni 2000 tonnas zelta rezervju, kuru kopējā vērtība ir astoņi miljardi ASV dolāru.

Tiek prognozēts, ka Ziemeļkorejas ekonomiskā situācija pasliktināsies pēc tam, kad Kima Čenuna tēvocis Džans Sonthēks tika atbrīvots no ietekmīgās Nacionālās Aizsardzības komisijas vicepriekšsēdētāja amata. Tieši Sonthēks esot vadījis visus Ziemeļkorejas ekonomikas projektus ar ārvalstīm.

Eksperti norāda, ka ekonomiskais sabrukums Ziemeļkorejā varētu novest pie valsts ciešākas sadarbības ar Dienvidkoreju, bet vienlaikus arī palielināt militāras provokācijas risku pret Dienvidkoreju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv