Ziemeļkorejas vēstnieks intervijā atklāj, no kā baidās komunistiskā valsts

Apollo
76 komentāri

Ziemeļkorejas vēstnieks Krievijā Kims Enže sarunā ar Krievijas ziņu aģentūru «Interfakss» atklājis, ka komunistiskā valsts visvairāk baidās no iespējamas revolūcijas, ko varētu organizēt ASV.

Ziemeļkorejas vēstnieks intervijā atklāj, no kā baidās komunistiskā valsts

Foto: Reuters/Scanpix

Vēstnieks sacīja, ka Ziemeļkoreja nevēlas, lai to piemeklētu tāds pats liktenis kā Balkānu un arābu valstis, kuras nespēja aizstāvēt savu suverenitāti no ārēja ienaidnieka, kļūstot par «puķu revolūciju» upuriem.

«Mēs nekad neaizmirsīsim Balkānu un Tuvo Austrumu valstu rūgto mācību, kas rēķinoties ar lielvaru aizsardzību, nebūvēja vērienīgu aizsardzības sistēmu,» sacīja vēstnieks.

Diplomāts arī uzsvēris, ka pēdējo gadu laikā notikušās revolūcijas norāda uz to, ka bez iespaidīgas armijas nevar aizstāvēt savu nacionālo suverenitāti, kā arī panākt tautas labklājības uzplaukumu.

«Mūs bažīgus dara ASV rupjā iejaukšanās citu valstu iekšlietās,» uzsvēris vēstnieks, norādot, ka pasauli apdraud tieši ASV ambīcijas noteikt kārtību citās valstīs, nereti izmantojot militāru spēku.

Vēstnieks uzskata, ka tā dēvētais arābu pavasaris ir ASV organizēta revolūcija ar mērķi uzspiest «amerikāņu demokrātiju».

Ziemeļkoreja esot gatava cīnīties pret terorismu, bet ASV rīcība nav nekas cits kā «pats bīstamākais terorisms».  

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv