Zīle kritizē Repši par etiķetes neievērošanu Papildināts

Apollo
0 komentāru

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK līderis Roberts Zīle uzsver, ka atrašanās finanšu ministra amatā maina dzīvi, tāpat kā premjera amats. Tāpēc ir svarīgi, kādas kurpes ir kājās un kādu cepuri valkā.

Einars Repše

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tā intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» Zīle komentēja pašreizējo finanšu ministru Einaru Repši (JL). 

«Jāsaprot, kā jūs drīkstat ģērbties un kā attiekties pret šīm lietām. Ilgus gadus būdams centrālās bankas vadītājs, Repše nevar nezināt, kāda ir finanšu pasaules etiķete, un viņa arogantais uzvedības stils neraisa pasaulē tās pozitīvākās emocijas,» klāsta Zīle.

Politiķis atklāj, ka Repše savā strīpainajā ādas uzvalkā dodas arī ārvalstu komandējumos. «Var jau teikt, ka tā ir tikai čaula, bet tajā brīdī, kad esat augsta valsts amatpersona (bet finanšu ministrs ir augsta amatpersona), ģērbšanās stils vairs nav tikai jūsu personiskā gaume un izvēle, tas ir valstisks jautājums. Tas varbūt nav pārāk koleģiāli, ko es saku, bet arī es pats atceros, ka, ieejot politikā, sevišķi jau valdībā, bija jāaizmirst džinsi un jāpierod pie uzvalka un kaklasaites,» uzsver politiķis.

Tāpat viņš kritizē Repšes darbības stilu, kad viņš bija premjerministrs. Viņaprāt, toreiz valdībā bija pārāk daudz šova elementu, katru nedēļu bija kāds grēkāzis, kurš bija jāsoda par slikto darbību.

«Tas labi strādā publikai, bet tas nozīmē, ka šī sabiedrības daļa vienmēr prasa jaunus upurus. Es nesaku, ka nevajag attīrīt sabiedrību un valsts pārvaldi, bet, ja tas tiek sākts, tad to nedrīkst darīt sabiedrisko attiecību dēļ un nedrīkst to pamest, ja apnīk, kā to izdarīja Repše, kad viņam apnika valdīt un viņš darīja visu, lai valdība sagāztos,» noteic Zīle.

Finanšu ministrijā portālam «Apollo» norādīja, ka ministrija komentē lietas/jautājumus/notikumus, kas attiecas uz amatpersonas (finanšu ministra) tiešajiem pienākumiem, kas skar tās kompetenci, nevis privātajām lietām, kas ir šajā gadījumā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv