Zīle: Pabriks mums būtu labs risinājums

Apollo
29 komentāri

Gala lēmums jāpieņem prezidentam, taču starp «Vienotības» (V) virzītajiem kandidātiem līdzšinējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) ir piemērotākais premjera amatam, intervijā portālam «Apollo» pauž Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Zīle: Pabriks mums būtu labs risinājums

Foto: Elīna Kunga/LETA

Nacionālā apvienība (NA) kā savu premjera kandidātu ir nosaukusi Gaidi Bērziņu (NA), taču nominācija ir vairāk formāla, atzīst Zīle. Runājot par «Vienotības» izvirzītajiem premjera amata kandidātiem, EP deputāts saka, ka šis nebija koalīcijas partneru optimālākais piedāvājums. «Tā ir «Vienotības» darīšana, vai tieši šos kandidātus vajadzēja nominēt, bet es redzu, ka no virzītajiem kandidātiem vislielākā valdības vadīšanas pieredze ir Artim Pabrikam.»

«Neraugoties uz to, ka mums ir nepatīkami, ka Pabriks bija ārlietu ministrs Abrenes atdošanas laikā, tomēr visā visumā viņš ir bijis ļoti nacionāli noskaņots «Vienotības» politiķis,» uzsver Zīle.

«Uzskatu, ka mums, Nacionālajai apvienībai, šis būtu labs risinājums un arī kopumā var just, ka mums pret Pabriku kā premjeru nevarētu rasties būtiski iebildumi,» atzīmē eiroparlamentārietis. «Cik noprotams, viņam arī «Vienotībā» ir ļoti liels atbalsts.»

Jau ziņots, ka šodien «Vienotības» frakcija un valde kopīgā sēdē vienojušās atkārtoti par premjera amata kandidātu izvirzīt pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku (V) un cer uz dialogu ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, aģentūrai LETA sacīja Saeimas priekšsēdētāja un partijas «Vienotība» līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa žurnālistiem pastāstīja, ka gan neoficiālās sarunās ar koalīcijas partneriem, gan pēc sabiedrības atbalsta ir skaidrs, ka Pabriks patlaban paliek kā vienīgais «Vienotības» kandidāts šim amatam un partija cer uz dialogu ar prezidentu.

Viņa arī pauda, ka pagaidām nav skaidri definēti argumenti, kāpēc Pabriks nevarētu būt kandidāts premjera amatam. «Vienotības» līdere pauda, ka Pabrikam ir gan sabiedrības atbalsts, gan arī Saeimas balsojumā viņš varētu gūt pārliecinošu vairākumu.

Pēc konsultācijām ar prezidentu būs skaidrs, vai ir reāli argumenti, lai meklētu citu kandidātu šim amatam.

Noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem «Vienotības» premjera amata kandidātiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv