Zīle: premjeram nav taisnība, nodokļu sistēma ir jāmaina

Apollo
0 komentāru

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK valdes priekšsēdētājs Roberts Zīle ir neizpratnē par valdības vadītāja Valda Dombrovska («Vienotība»/JL) izteikumu, ka patlaban nodokļu sistēmā Latvijā nekas nebūtu jāmaina, portālam «Apollo» pavēstīja TB/LNNK preses sekretārs Rolands Pētersons. 

Zīle: premjeram nav taisnība, nodokļu sistēma ir jāmaina

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Es, protams, saprotu, ka valdībai ir priekšā ir grūts uzdevums panākt nākamā gada budžetā nepieciešamo fiskālo konsolidāciju. Taču, mums ir visas iespējas ar starptautiskajiem aizdevējiem diskutēt, kādā veidā to panākt. Izmaiņas nodokļu sistēmā, kaut nedaudz pārliekot nodokļu slogu no mazāk turīgajiem uz bagātajiem, nekādā veidā nav pretrunā ar mūsu starptautiskajām saistībām. Vēl vairāk – starptautiskie partneri mūs uz to vairākkārt ir aicinājuši,» uzskata Zīle.

Pēc viņa domām, pirmkārt, valdībai būtu jāapsver iespēja jau nākamgad palielināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu, kā arī neapliekamo minimumu par apgādājamajiem. «Tas būtu reāls solis visnabadzīgāko Latvijas iedzīvotāju un viņu ģimeņu atbalstam brīdī, kad ekonomiskās lejupslīdes rezultātā daudzu darba algas ir ievērojami samazinājušās, bet kredītu nasta palikusi iepriekšējā,» uzskata Zīle.

VL-TB/LNNK valdes priekšsēdētājs arī iesaka premjeram budžeta ieņēmumu palielināšanai nākamgad ieviest maksimāli augstu nekustamā īpašuma nodokļa likmi neapdzīvotajiem mājokļiem, kuru lielākā daļa ir komercbanku meitaskompāniju īpašumā. «Tas līdz ar valsts atbalstu pirmā mājokļa pircējiem atdzīvinātu nekustamā īpašuma tirgu, dodot handikapu jaunajām Latvijas iedzīvotāju ģimenēm, nevis tiem, kas lūkojas pēc īpašuma «S vidom v ES» («Ar skatu uz ES»), uzskata Zīle. Apsverama būtu arī iespēja aplikt ar lielāku uzņēmumu ienākuma nodokli lielos ārvalstu uzņēmumus Latvijā, kas peļņu izved no valsts, un kuriem vajadzētu solidāri ar Latvijas iedzīvotājiem dot savu ieguldījumu krīzes seku pārvarēšanai, uzskata Zīle.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv