Zināms «Swedbank mākslas balvas 2009» skatītāju balsojuma uzvarētājs

Apollo
0 komentāru

Par «Swedbank» mākslas balvas 2009 skatītāju balsojuma uzvarētāju kļuvis mākslinieks Voldemārs Johansons. Izstādē apskatāmas divas mākslinieka instalācijas - «Gaisa Straumes» (2007) un «Iris. Varavīksne tumsas valstībā» (2008 – 2009).

Voldemārs Johansons «Gaisa Straumes»

Voldemārs Johansons «Gaisa Straumes»

Publicitātes foto.

Voldemāra Johansona darbi ir eksperimentālas ūdens, gaismas un skaņas instalācijas, kas balstītas mākslas un zinātnes sinerģijā. Mākslinieks izmanto datus no dabas un atmosfēras parādībām – vēja stipruma, elektromagnētisko viļņu spektra u. tml., tos pētot, apstrādājot un atspoguļojot vizuālā un skaniskā pieredzē, kas paver jaunas estētiskās uztveres robežas. Kritiķi izceļ mākslinieka spēju komplicētās fizikas un tehnoloģiju zināšanas pārraidīt vizuāli efektīvās un citas maņas iesaistošās fascinējošās izpausmēs.

Otro vietu skatītāju balsojumā ieguvis igauņu mākslinieks Tonis Sādoja (Tõnis Saadoja) - izstādē apskatāmas viņa fotoreālisma stilā veidotās gleznu sērijas. Savukārt trešās vietas ieguvējs ir Swedbank mākslas balvas 2009 laureāts lietuviešu mākslinieks Jons Gasjūns (Jonas Gasiūnas), kurš savā visai netradicionālajā gleznošanas tehnikā izmanto ne tikai krāsu, bet arī degošas sveces liesmu un dūmus.
 
Aicinām interesentus līdz 3. februārim apskatīt starptautiskās «Swedbank mākslas balvas 2009» nominantu izstādi «Rīgas mākslas telpā».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv