Zinātnieki noskaidrojuši, kāpēc izmira Tasmānijas tīģeri Video Attēlu galerija

Apollo
31 komentārs

Jaunā pētījumā skaidrots, ka Tasmānijas tīģeru, kas reiz dzīvoja Austrālijas kontinentālajā daļā, izmiršanas iemesls bijis ilgstošs sausums.

Zinātnieki noskaidrojuši, kāpēc izmira Tasmānijas tīģeri 3 attēli Atvērt

Foto: AFP/Scanpix

Kā vēsta ārvalstu mediji, pie šāda secinājuma zinātnieki nonākuši pēc tam, kad tika izpētīts DNS no antīko Tasmānijas tīģeru kauliem un fosilijām.

«DNS paraugi liecina, ka Tasmānijas tīģeru izmiršana notika ļoti ātri, tam par iemeslu kalpoja nevis ģenētiski faktori, bet gan laikapstākļi,» komentēja pētniece Laurīna Vaita.

Pētniece arī skaidroja, ka vilksomaiņi Austrālijas kontinentālās daļas rietumu rajonos dzīvojuši pirms trīs tūkstošiem gadu un tad ļoti strauji izmiruši. Līdz 1930. gadam saglabājās tikai nedaudzi šīs sugas pārstāvji Tasmānijā, kas izzuda 1930. gadā.

Pilnīgās izmiršanas iemesls līdz šim nav bijis skaidrs, tomēr jaunais pētījums atklāj, ka, visticamāk, tas bija ilgstošs sausuma periods.

«Tasmānija kaut kā bija pasargāta no sausā klimata, tāpēc tajā šīs sugas pārstāvji saglabājās ilgāk,» komentēja pētnieks Džeremijs Ostins.

Pēdējo savvaļas Tasmānijas tīģeri nošāva kāds fermeris 1930. gadā, savukārt pēdējais nebrīvē dzīvojošais Tasmānijas tīģeris mira 1936. gadā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv