Zinātnieki: Pārāk stipri mīlēt savu darbu nav labi

Apollo
45 komentāri

Pētnieki noskaidrojuši, ka cilvēki, kuri pārāk aizraujas ar savu darbu un strādā vairāk nekā nepieciešams, var ievērojami kaitēt savai veselībai un karjerai.

Zinātnieki: Pārāk stipri mīlēt savu darbu nav labi

Foto: PantherMedia / Scanpix

Jaunā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Journal of Occupational Health Psychology», rakstīts, ka darbaholiķu karjeru var negatīvi ietekmēt pārslodze, kā arī kolēģi, kas ievēro samērīgāku darba ritmu, proti, kolēģi, kuri strādā mazāk, likumsakarīgi ir labāk atpūtušies, tāpēc daudz spējīgāki izšķirīgā brīdī parādīt produktīvākus darba rezultātus.

«Ja tavs darbs ir tava sirdslieta, tu automātiski izvirzi tālākus mērķus, kas rezultātā var aizēnot citas lietas dzīvē un atņemt tev visu enerģiju. Rezultātā var rasties grūtības ar koncentrēšanos un enerģiju,» komentēja pētījuma autors Maikls Klintons.

Darbaholisms novērojams teju visās nozarēs, sākot no zoodārzu darbiniekiem un beidzot ar banku vadītājiem.

«Šis pētījums pierādīja, kā tā saucamais aicinājums var graujoši ietekmēt indivīdu, pieprasot no tā visus viņa spēkus,» piebilda Klintons.

Cilvēkiem vajadzētu uzmanīgāk apsvērt, kādu vērtību viņi piešķir tam, ko dara ikdienā un, kāda ir viņu attieksme pret karjeru, jo bieži vien cilvēki, kuri jūt mīlestību pret savu darbu, strādā nenormāli garas darba stundas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv