Zinātnieki uzgājuši sensacionālus atklājumus par Kristus dzīvi

Apollo
625 komentāri

Zinātnieki atklājuši pierādījumus tam, ka Jēzus Kristus bijis precējis ar Mariju Magdalēnu, ziņo «Daily Mail».

Zinātnieki uzgājuši sensacionālus atklājumus par Kristus dzīvi

Amerikāņu zinātnieki atšifrējuši kādu senu manuskriptu, kurā tiek pieminēta «Kristus sieva». Nelielais papirusa gabaliņš var sagraut vienu no kristietības galvenajām dogmām - ka Kristus dzīvojis celibātā un nav bijis precējies.

Zinātnieku atšifrētajos senajos kristiešu rakstos Jēzus aizstāv kādu sievieti, kuru viņš dēvē par savu sievu. Septiņās teksta rindiņās Kristus ne tikai piemin savu sievu, bet paziņo «es ar viņu dzīvoju».

Zinātnieki uzskata, ka Jēzus runā par savu uzticīgo pavadoni Mariju Magdalēnu. Ja tā ir taisnība, tad Kristus attēlojumi kanoniskajos rakstos ir tālāk no patiesības nekā rakstnieka Dena Brauna bestsellers «Da Vinči kods».

Seno papirusu zinātniekiem nodevis kāds anonīms kolekcionārs, tas rakstīts senā ēģiptiešu koptu valodā. Zinātnieki lēš, ka visdrīzāk tas ir tulkojums no grieķu valodā sarakstīta teksta, kas tapis simts gadus pēc Kristus sišanas krustā.

 Tāpat zinātnieki uzskata, ka oriģināls, pēc kura tapis atrastais tulkojums, ticis iznīcināts, jo bijis pretrunā ar oficiālo kristietības ideoloģiju.

Vairāki eksperti jau konstatējuši, ka atrastais dokuments ir īsts, taču vēl tiks veiktas vairākas laboratoriskas analīzes.  

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv