Ziņojums: Karā Korejas pussalā pirmajās dienās ietu bojā simtiem tūkstoši cilvēku

Apollo
147 komentāri

Ja Korejas pussalā izcelsies karš, tā pirmajās dienās varētu iet bojā simtiem tūkstoši cilvēku pat bez kodolieroču pielietošanas, teikts ASV Kongresa pētījumu dienesta ziņojumā.

Ziņojums: Karā Korejas pussalā pirmajās dienās ietu bojā simtiem tūkstoši cilvēku

Foto: AFP/Scanpix

Pielietojot tikai konvencionālos ieročus, kara pirmajās dienās ies bojā no 30 000 līdz 300 000 cilvēku. Pētnieki pie šāda secinājuma nonākuši, ņemot vērā Ziemeļkorejas artilērijas spējas izšaut līdz 10 000 šāviņu minūtē. Tāpat tiek norādīts, ka karš tieši skars 25 miljonus cilvēku, kas dzīvo robežas abās pusēs.

Ziņojumā pieļauts, ka konfliktā var tikt ievilktas Ķīna, Japāna, Krievija un ASV, turklāt brīdināts, ka Vašingtona riskē nonākt uz militāras sadursmes sliekšņa ar Ķīnu.

Spriedze Korejas pussalā pēdējos mēnešos ir pieaugusi, ASV prezidentam Donaldam Trampam un Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam iesaistoties asā vārdu apmaiņā un izsakot draudus iznīcināt otru pusi.

Ignorējot ANO rezolūcijas, Ziemeļkoreja aizvadītā gada laikā ir sarīkojusi divus kodolizmēģinājumus un neskaitāmus ballistisko raķešu izmēģinājumus. ANO Drošības padome septembrī pēc Phenjanas pēdējā kodolizmēģinājuma paplašināja tai piemērotās sankcijas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv