Ziņojums: Latvija inovāciju ziņā ir iedzinējas lomā

Apollo
0 komentāru

Latvija inovāciju jomā atrodas ievērojami aiz 27 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidējā rādītāja, lai gan mūsu valsts inovāciju pieauguma ātrums ir virs vidējā starp bloka dalībvalstīm, liecina 2008.gada Eiropas Inovāciju progresa ziņojums.

Kā aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā, Eiropas valstis pēc to panākumu līmeņa inovāciju ziņā iedalāmas četrās grupās un Latvija atrodas pēdējā jeb ceturtajā grupā kopā ar Maltu, Ungāriju, Slovākiju, Poliju, Lietuvu, Horvātiju, Rumāniju, Bulgāriju un Turciju.

Šīs valstis ziņojumā dēvētas par atpalicējvalstīm, kurās inovācijas ir ievērojami zem ES vidējā rādītāja. Lielākā daļa šo valstu tomēr strauji atgūst pozīcijas, un visātrākie uzlabojuma tempi vērojami Bulgārijā un Rumānijā.

Ziņojums liecina, ka Latvijā pēdējo piecu gadu laikā inovāciju temps palielinājies, galvenokārt pateicoties cilvēkresursu, finanšu un atbalsta, uzņēmumu ieguldījumu un inovācijas procesā radīto intelektuālā īpašuma tiesību jomām.

Inovāciju temps Latvijā palielinājies, jo pieaudzis inženierzinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu doktoru skaits, privātie kredīti, uzņēmēju izdevumi pētniecībai un attīstībai, kā arī kopienas zīmoli un dizainparaugi.

Inovāciju līderes ES ir Šveice, Zviedrija, Somija, Vācija, Dānija un Lielbritānija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv