Zobu birste no koka saknes

Apollo
0 komentāru

Tas, ko jūs redzat attēlā ir mūsu tālo senču zobu birste, kas varētu atvieglot dzīvi arī mūsdienās, ekonomējot laiku. Parasti zobus tīrām rītos un vakaros, tagad to varam pavisam vienkārši darīt braucot auto vai strādājot, portālu «Apollo» informēja www.ekokosmetika.lv.

Zobu birste no koka saknes

Foto: www.ekokosmetika.lv

Jaunums ir labi aizmirsts vecais - zobu tīrāmais kociņš Miswak. Šādi zobus tīrījuši mūsu senči (nē, ne senie latvieši, bet pakistānieši noteikti). Pravietis Muhameds kociņus  izmantojis gavēņa laikā, un ieteicis tos lietot pirms lūgšanas elpas atsvaidzināšanai. />/>Miswak ir domāts zobu un mutes dobuma kopšanai. Tās ir Miswak koka (Salvadora Persica, pamatā izplatīts Pakistānā) jaunās saknes.

Jau gadsimtiem ilgi cilvēki izmanto dabiskās zobu birstes, pateicoties tās higiēniskajai iedarbībai. Fluorīda saturs kociņos atbilst mūsdienīgas zobu kopšanas pamatkritērijiem. Kociņu atlase tiek veikta ar rokām.

Šādā nieka saknītes gabaliņā ķīmiķi ir atraduši kalcija sulfātu, hlorīdu, augstu fluorīda un silīcija daļu, C vitamīnu, nelielu tanīna (miecvielu), saponīna, flavonoīda daļu (u.c.).

Košļājot kociņu jūs saņemat visu, ko dod pierastā zobu pasta un birste -  ir mazāks zobu aplikums, patīkams mutes dobuma svaigums. Zobi saņem minerālvielas, smaganas tiek masētas un mutes dobuma higēna tiek uzlabota. Tas var priecēt ne tikaī saknīšu košļātājus, bet arī zobārstus.

Lai kociņu lietotu, to nomizo apmēram 1 cm no smailes, sakošļā, izveidojot mīkstu šķiedru pušķi. Ja šķiedras ir kļuvušas pārāk mīkstas un bārkstainas, birstīti nogriež un košļā no jauna. 10 cm garš Miswak kociņš domāts mēnesim.

Šo zobu kociņu iesaka košļāt nervozitātes mazināšanai. Ja jūs uztraukumā košļājat zīmuli, tad tagad ir alternatīva!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv