ZVA amatpersona kukuļos saņēmusi 17 860 latus

Apollo
0 komentāru

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nodevis prokuratūrai krimināllietu, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Zāļu valsts aģentūras (ZVA) amatpersonu Jeļenu Karaševsku, viņas radinieku un kāda medikamentu izplatīšanas uzņēmuma darbinieci.

KNAB esot guvis pierādījumus, ka ZVA Humāno zāļu reģistrācijas nodaļas vadītājas vietniece Karaševska laika posmā no 2000. līdz 2007. gadam no medikamentu izplatīšanas uzņēmuma prettiesiski saņēmusi naudu kopumā 17 860 latus, portālam «Apollo» pavēstīja biroja pārstāve Ilze Leimane.

Karaševskai lūgts uzrādīt apsūdzību kukuļņemšanā, kas izdarīta atkārtoti, un maksāšanas līdzekļa nelikumīgā izmantošanā, savukārt viņas radiniekam — kukuļņemšanas atbalstīšanā, bet medikamentu izplatīšanas uzņēmuma darbiniecei — kukuļdošanā un dokumentu viltošanā.

Lai Karaševska varētu saņemt kukuļus, medikamentu izplatīšanas uzņēmuma darbiniece nodrošināja amatpersonas radinieka fiktīvu noformēšanu darbā un darbu pieņemšanas aktu viltošanu, norāda KNAB. Birojs noskaidrojis, ka amatpersonas radinieks nav veicis nekādus pienākumus uzņēmumā, bet naudu no uzņēmuma, izmantojot radinieka bankas karti, prettiesiski saņēma Karaševska.

Kriminālprocesā esot pierādīts, ka ZVA amatpersona naudu saņēma par konkrētu darbību veikšanu labuma devēja interesēs, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli un pilnvaras, piemēram, informējot uzņēmumu par medikamentu reģistrācijas procesa virzību, tādējādi ierobežojot medikamentu izplatītāju tiesības vienlīdzīgos apstākļos reģistrēt medikamentus un pārkāpjot Latvijas iedzīvotāju tiesības uz efektīvu, drošu un kvalitatīvu zāļu pieejamību.

Aizdomās turētajai piemēroti vairāki ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, arī aizliegums veikt noteiktas ar amata pienākumiem saistītas funkcijas ZVA. Arī viņas radiniekam un firmas darbiniecei piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv