Zviedrijā attaisno vīrieti, kurš svinībām iepircis 1800 litrus alkohola

Apollo
0 komentāru

Zviedrijas tiesa attaisnojusi vīrieti, kurš tika apsūdzēts tūkstošiem litru alkoholisku dzērienu kontrobandā, vēsta «The Local». Aizdomās turētajam izdevās pierādīt, ka no Vācijas ievestie dzērieni bijuši paredzēti viņa paša jubilejas svinībām.

Zviedrijā attaisno vīrieti, kurš svinībām iepircis 1800 litrus alkohola

Foto: Scanpix/Reuters

20 gadīgajam vīrietim muitnieki konfiscēja 1600 litrus alus, 30 litrus stipros dzērienus, 50 litrus vāji alkoholiskus gāzētus dzērienus, 12 litrus vīna un 48 litrus stipra sidra. Visus to zviedrs valsts teritorijā ieveda ar kravas mašīnu.

Varas iestāžu pārstāvjiem radās aizdomas, ka vīrietis tirgojot dzērienus vēlas nopelnīt, taču viņam izdevās pārliecināt tiesnešus, ka viņš gatavojies uzaicināt uz savu dzimšanas dienu simts cilvēku, un dzērieni bijuši domāti viesiem. Tiesa atļāva vīrietim saņemt konfiscēto alkoholu.

Visa alkohola tirdzniecība Zviedrijā notiek tikai izmantojot valsts uzņēmumu – monopolistu. Taču valsts iedzīvotāji var personiskajām vajadzībām paši no citām Eiropas Savienības valstīm alkoholu importēt. Šādu atļauju zviedri saņēma 2007. gadā, pēc tam, kad kāds valsts iedzīvotājs uzvarēja tiesas procesā par divām kastēm spāņu vīna, kuru tas bija nopircis ar interneta starpniecību.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv