Zviedru avīze: Latvija vēl nestāv pati uz savām kājām

Apollo
0 komentāru

«Latvija vēl nestāv pati uz savām kājām,» raksta zviedru avīzes «Dagens Nyheter» korespondents Juhans Šuks, vērtējot ekonomisko stāvokli valstī.

Zviedru avīze: Latvija vēl nestāv pati uz savām kājām

Foto: Evija Trifanova/LETA

Šuks uzskata, ka ekonomiskās krīzes zemākais punkts Latvijā ir sasniegts, taču valstij vēl būs vajadzīga ārējā palīdzība, lai «izķepurotos». Ar to zviedru korespondents ir domājis pieprasījumu pēc Latvijas eksporta, jo vienlaikus Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Savienības (ES) stingrās prasības kavē ekonomikas sildīšanu no valsts puses.

Šuks savā rakstā arī norāda, kā pēc sešām nedēļām būs Saeimas vēlēšanas un iespējama varas maiņa, taču starptautiskos finanšu tirgos tas vispār nav pamanīts. Pēc žurnālista domām, tas ir tādēļ, ka beigušās jebkādas spekulācijas par lata devalvāciju.

Latvija izvēlējusies «iekšējo devalvāciju», kas, pēc žurnālista domām, esot «ilgstošas mokas». Tomēr, pat ja uz Saeimas vēlēšanām konkurentiem ir atšķirīgi viedokļi par ekonomisko politiku, starptautiskajiem aizdevējiem un to nosacījumiem, Šuks nedomā, ka varas maiņai būtu dramatiskas sekas. Novirzei no iesāktās politikas (SVF un ES nosacījumu izpildes) būtu pārāk augsta cena.

Politiskos konkurentus Latvijas gaidāmās vēlēšanās Šuks raksturo virspusēji un neprecīzi. Vienā pusē esot valdošā koalīcija, kura nesusi atbildību krīzes laikā, bet otrā pusē opozīcija, «kurā dominē krievi».

Apskatot ekonomisko stāvokli, zviedru žurnālists arī piemin, ka kļuvis daudz grūtāk saņemt kredītus un zviedru bankas ir mainījušas savu politiku, lai glābtos no sliktiem kredītiem.

Kā pozitīvu «Dagens Nyheter» korespondents min eksporta atdzīvošanos un salīdzina notikumus Latvijā ar Zviedrijas banku krīzi 90.gadu sākumā. Tomēr tad Zviedrijas eksportu stimulēja kronas devalvācija.

«Latviešiem iet grūti, bet tie tiek galā, pārtiekot no saviem mazdārziņiem un atsakoties no daudz kā, ko agrāk varēja atļauties,» raksta beigās secina Šuks.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv