ZZS nosauc premjera amata kandidātus

Apollo
20 komentāri

Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošā Latvijas Zemnieku savienība (LZS) kā iespējamos ZZS premjera amatam kandidātus nominējusi pašvaldību vēlēšanās startējušo Rīgas mēra pretendentu Armandu Krauzi, kā arī Saeimas deputātus, bijušos ministrus Uldi Auguli un Jāni Dūklavu, šodien žurnālistiem sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

ZZS nosauc premjera amata kandidātus

Foto:Evija Trifanova/LETA

Otra savienību veidojošā organizācija Latvijas Zaļās partija (LZP) pagaidām vēl nav nosaukusi savus kandidātus, taču tad, kad saraksts tiks noslēgts, par visām personām tiks uzklausīts sabiedrības vērtējums. LZP līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis sacīja, ka arī viņa partija apspriešanai un vērtēšanai piedāvās savu premjera amata kandidātu. Iepriekš Vējonis pats ticis minēts, kā iespējamais Ministru prezidenta amata pretendents.

ZZS nākamgad ar kopīgu sarakstu piedalīsies gan Saeimas, gan Eiropas parlamenta vēlēšanās, šodien žurnālistiem apliecināja ZZS valdes priekšsēdētājs Augulis un Brigmanis.

Reģionālajām partijām - «Latvijai un Ventspilij», Liepājas partijai un Līvānu partijai - ir izteikts aicinājums arī startēt kopā vienā sarakstā ar LZS un LZP. Tagad tiks gaidīta šo politisko spēku atbilde, skaidroja Brigmanis.

ZZS frakcijas priekšsēdētājs pauda, ka pašlaik redzams, ka Eiropas Parlamentā Latvijas lauksaimnieku aizstāvēšana nenotiek pienācīgi, tāpēc politiskajam spēkam jāvirza savi pārstāvji.

Par Saeimas vēlēšanu kampaņas vadītāju apstiprināts Augulis.

Vaicāts, vai līdz ar premjera kandidāta maiņu ZZS neplāno norobežoties no vairākos noziegumos apsūdzētā Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga («Latvijai un Ventspilij»), Brigmanis atbildēja, ka Lembergs vairākās apsūdzībās par noziegumiem ir attaisnots.

Kā ziņots, Brigmanis iepriekš norādīja, ka ZZS izsaka pateicību Lembergam par līdzšinējo startēšanu kā premjera amata kandidātam. Ņemot vērā, cik lielus panākumus viņš ir guvis 1.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Ventspilī, Lemberga izvēle esot pilnībā saprotama.

Jau vēstīts, ka par premjera amata kandidātu ZZS sola piedāvāt «stabilu tautsaimnieku».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv