Vai mārketinga triks? Nūjiņas «Pik-Nik» bērniem dārgākas nekā parastās!

FOTO: www.pipars.lv

Jaunais blogeris Rojs Puķe turpina savas pētnieka gaitas, šoreiz savā kulinārijas blogā www.pipars.lv viņš salīdzināja tik ļoti iecienītās «Pik-Nik» siera standziņas, bez kurām, šķiet, nebūtu iedomājama neviena bērnu ballīte. Piedāvājums veikalos nav ļoti plašs, bet esošajā ir redzamas pamatīgas atšķirības - ne sastāvā, bet cenā. Kāpēc tā?

Lūk, arī Pipars.lv tests!

Noplēšamās siera nūjiņas «Pik-Nik» ir daudzu cilvēku (īpaši bērnu) iecienīts produkts. Arī es šīs nūjiņas šad-tad iegādājos, un te nu vienu dienu iegriezos kādā lielveikalā, kur šīs siera nūjiņas bija nopērkamas par īpaši draudzīgu cenu. Veikalā akcija, un es apjuku... plauktā viena otrai blakus izliktas siera nūjiņas «Pik-Nik» parastās un siera nūjiņas «Pik-Nik» bērniem. Kuras pirkt? Blakus pārdevēja kārto pienu un es pajautāju - ar ko šīs nūjiņas atšķiras? Pārdevēja izskatījās krietni vairāk apjukusi par mani... Pienāca, papētīja abas paciņas un pēc mirkļa teica - vienas parastās, bet otras bērnu! Kolosāli! Tad nu ņēmu abas un esmu šeit, lai noskaidrotu atšķirību.

Ražotājs saka:

«Noplēšamās siera nūjiņas «Pik-Nik» ir veselīgs un dabisks pārtikas produkts, kas satur daudz minerālvielu, olbaltumvielu un vitamīnu. 100 g noplēšamo siera nūjiņu satur 82,5% no diennaktī ieteicamās kalcija devas un 64% no diennaktī ieteicamās fosfora devas. Noplēšamās siera nūjiņas «Pik-Nik» ar savu rotaļīgo struktūru īpaši patīk bērniem. Ņemot vērā bērnu ēšanas īpatnības, noplēšamās siera nūjiņas tiek ražotas bez konservantiem, krāsvielām un ar ļoti mazu sāls daudzumu.»

Sastāvdaļas:

Pasterizēts piens, sāls, skābumu regulējoša viela - citronskābe. 21 g stīga siera = 139 mg kalcija, 21 g stīga siera = 1 glāze piena (240 ml). Piemērots veģetāriešiem. Enerģētiska vērtība: 1230kJ/295kcal. 100 g produkta satur: tauki 20,8 g, piesātinātās taukskābes 14,4 g, mononepiesātinātās taukskābes 7,6 g, polinepiesātinātās taukskābes 0,5 g, ogļhidrāti 0,35 g, cukurs 0,02 g, olbaltumvielas 26,7 g, sāls 1,3 g.

Izcelsmes valsts Lietuva. Ražotājs - Muižas piens. Izplatītājs - SIA Baltā Bura.

Un zini, kas rakstīts uz siera nūjiņu iepakojuma, kurā atrodas siera nūjiņas bērniem?! Pilnīgi tas pats! Vārds vārdā!

Nekādas atšķirības sastāvā! Atšķiras tikai iepakojums un cena! Starpība vairāk nekā 4 eiro kilogramā - bērniem domātās nūjiņas, protams, dārgākas! Ģeniāli!

Šitā jau var ikviens ražotājs rīkoties - ir cepumi parastie un ir bērniem, saldējums parastais un saldējums bērniem... Ko no tā var secināt? Ka ir jābūt piesardzīgiem, lai neiegādātos parastu produktu kā īpašu un neiekristu mārketinga speciālistu izliktajās lamatās.

Veiksmi un esiet uzmanīgi!

Vairāk pētījumu atradīsi blogā "Pipars.lv"

Lasītākais šobrīd

Uz augšu