Agresīvie kontrolieri. «Mani iespieda autobusa durvīs!»

FOTO: Edijs Palēns/LETA

«Braucu autobusā, tuvojās mana pietura, nostājos pie durvīm, kad piestāja pieturā un atvērās durvis. Spēru soli, bet man ar visu savu svaru virsū uzgrūdās divi kontrolieri un iestūma atpakaļ transportlīdzeklī,» pieredzētajā dalās kāds rīdzinieks.

«Kontrolieri neko neteica, vienkārši truli iestūma atpakaļ autobusā. Man bija jāsteidzas, negribēju palaist garām savu pieturu. Aši izvilku savu biļeti, noskenēja, viss kārtībā, bet šī aizturēšana beidzās ar to, ka tiku iespiests autobusa durvīs, kuras jau vērās ciet brīdī, kad mēģināju paspēt izlēkt vajadzīgajā pieturā.»

«Vai tā ir normāla kontrolieru rīcība? Kāpēc ar tādu agresiju jāizturas pret cilvēku, kurš vispār neko nav izdarījis?» vaicā rīdzinieks.

Portāls TVNET sazinājās ar «Rīgas satiksmi» (RS), lai saņemtu komentāru par konkrēto situāciju un gūtu skaidrojumu tam, vai šāda rīcība ir pieļaujama.

Pasažiera pienākums esot iedot braukšanas talonu kontrolierim rokās, norāda RS Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane. Tāpat pasažierim neesot tiesību izkāpt no transportlīdzekļa ceļa posmos starp pieturām. Tomēr šajā gadījumā gan nav noticis ne viens ne otrs.

«Uzskatām, ka rupja attieksme nav pieļaujama,» saka RS pārstāve. Tāpat pasažierim būtu jāļauj izkāpt pieturā.

Visi kontrolieri esot aprīkoti ar videonovērošanas ierīcēm, tāpēc katru gadījumu iespējams pārbaudīt. Par notikušo var ziņot RS, precīzi norādot maršrutu, datumu un laiku, jo tad ir iespējams operatīvi atrast un apskatīt videoierakstu un izprast konkrēto gadījumu. Tieši ierakstos atklājoties notikušā patiesā aina.

Līdz šim neesot bijis neviena gadījuma, kad pasažieru sūdzības būtu apstiprinājušās, informē RS pārstāve. «Ja atklājas, ka kontrolieri tomēr ir vainīgi, tad viņi tiek sodīti, bet vajadzīgi precīzi dati.»

Esi pamanījis kaut ko neparastu? Varbūt pavisam ikdienišķu, bet kam būtu jāpievērš uzmanība?

Aicinām iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus dzīves sadaļā «Tava balss» par dažādām piedzīvotām vai novērotām nejēdzībām, neizdarībām un izdarībām. Kopīgi aktualizēsim sabiedrībai svarīgus un arī ikdienišķus tematus, kas skar mūs visus!

Redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai videomateriālus.

Sūti savu stāstu uz tavabalss@co.tvnet.lv

Vairāk rakstu

Uz augšu