Rīgā atklāts vēsturiskais «Fitinghofa nams»

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

«Fitinghofa nams»

22. maijā tiks svinīgi atklāts viens no skaistākajiem namiem Vecrīgā — pilnībā restaurētais un atjaunotais «Fitinghofa nams» R. Vāgnera ielā 2. Nama fasāde ir pilnībā restaurēta, savukārt iekštelpas, visas komunikācijas un starpstāvu pārsegumi ir izbūvēti pilnīgi no jauna — nodrošinot nākamajiem nama iedzīvotājiem gan ekskluzīvu dzīves telpu Vecrīgā, gan visas mūsdienu prasībām atbilstošās ērtības.

Restaurēšanas un atjaunošanas darbi tika īpaši plānoti, ņemot vērā «Fitinghofa nama» vēsturisko vērtību. To apliecina arī jauno nekustamo īpašumu vērtēšanas konkursā «Labākais jaunais projekts» iegūtās atzinības: 2. vieta nominācijā «Labākā rekonstruētā māja» un 3. vieta nominācijā «Labākā drošības koncepcija».

«Atjaunotais «Fitinghofa nams» savulaik tika saukts par vienu no trim Rīgas pilīm: ēka ir unikāls arhitektūras piemineklis, kur mākslas vērtības redzamas gan nama fasādē, gan iekštelpu interjerā. Turklāt tas, ka iekštelpas un komunikācijas tika izbūvētas no jauna, nama iedzīvotājiem nodrošinās Vecrīgas vēsturiskajos namos visai reti pieejamas ērtības, piemēram, modernu ventilācijas sistēmu, gaisa kondicionēšanu, labu skaņas izolāciju, apsildāmās grīdas sanitārajos mezglos, ugunsdrošības sistēmas, drošības signalizāciju un videonovērošanu, modernu ātrgaitas liftu,» stāsta SIA «Immostate» pilnvarotā persona Ilze Mazurenko.

Kopumā «Fitinghofa nama» trešajā, ceturtajā un piektajā stāvā ir 12 dzīvokļi ar pilnu augsta līmeņa apdari, savukārt pirmajā, otrajā un nama pagraba stāvā izbūvētas veikala telpas. Dzīvokļu platība — no 50 līdz 158 kv.m. Četriem dzīvokļiem ir arī 7–40 kv.m lielas terases, kas nodrošinās šo dzīvokļu iemītniekiem īpašas ērtības. Dzīvokļu pārdošanas cena — no 5000 eiro/kv.m.

Arī tagad «Fitinghofa namu» droši var saukt par pili. Tā ir majestātiska un grezna ēka: rūpīgi restaurētas visas fasādes vēsturiskās detaļas, ieejas durvis, logu vērtnes, skulpturālie nama dekori. Atjaunojot raksturīgākās vēsturiskās interjera detaļas, «Fitinghofa namā» ir izbūvētas reprezentatīvas kāpņu telpas.

No 2008. gada 22. maija interesenti varēs iepazīties arī ar īpašu demonstrācijas dzīvokli, kas izveidots sadarbībā ar D.E.B.C mēbeļu salonu: projekta attīstītāji šajā dzīvoklī vēlas uzskatāmi parādīt pašus augstvērtīgākos apdares materiālus un interjera risinājumus, kas atbilst nama vēsturiskajai gaisotnei. 

    Uz augšu