USF1 plāno pierādīt, ka ASV komanda var konkurēt F-1

FOTO: AP

Populāro autosacīkšu NASCAR mājvietā Šarlotā bāzētā komanda USF1 plāno izmantot tehnoloģijas un sacīkšu braucējus no ASV. Komandas vadītāji būs kādreizējais F-1 komandu «Williams» un «Ferrari» menedžeris Pīters Vindzors, kā arī Kens Andersons, kurš strādāja divās F-1 komandās pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados.

Jaunā pirmās formulas komanda ir paziņojusi savus plānus. Tā plāno piedalīties sacīkstēs no 2010.gada sezonas. Vakar komandas vadība sacīja, ka komandas mērķis ir pierādīt, ka Amerikas tehnoloģijas un amerikāņu braucēji ir konkurētspējīgi, un var uzvarēt F-1 sacensībās.

«Ja paskatāmies uz pēdējo desmitgadi pirmajā formulā, tad tur ir divi veidi, kā top jaunas komandas - sportā ienāk ārkārtīgi bagāts cilvēks un sāk dominēt savā komandā vai otrs variants- autoražotājs uzaicina kādu izveidot komandu tā paspārnē,» pastāstīja USF1 sporta direktors Pīters Vindzors.

«Mēs ar Kenu (Andersonu) esam tajā iekšā pietiekami ilgi un esam sapratuši, ka nevēlamies nevienu no šiem variantiem. Mēs gribējām izveidot savu komandu un paši rīkoties,» piebilda Vindzors.

Par komandas jaunajiem braucējiem īstas skaidrības vēl nav, bet kā viens no kandidātiem ir Marko Andreti, kura tēvs un vectēvs arī ir startējuši F-1.

    Lasītākais šobrīd

    Uz augšu