Musonu lietusgāžu izraisītos plūdos Pakistānā gājuši bojā 26 cilvēki

Musonu lietusgāžu izraisītos plūdos un negadījumos Karači pilsētā Pakistānas dienvidos gājuši bojā 26 cilvēki, svētdien paziņojis šīs pilsētas mērs Mustafa Kamals. Viņš pieļāvis iespēju, ka upuru skaits var izrādīties lielāks, jo ziņas par postījumiem pienāk joprojām.

Lietus ūdeņi pārplūdinājuši simtiem māju zemākajos rajonos, applūdušas arī transformatoru apakšstacijas, vietām izgāzti elektrolīniju balsti un sestdienas naktī gandrīz visa 16 miljonu pilsēta, Pakistānas komerciālais centrs, palikusi bez elektroenerģijas.

Daļa upuru noslīkuši, apraksti zem sabrukušo māju drupām vai nosisti ar strāvu, ziņu aģentūrai «Reuters» pastāstījis Kamals.

Enerģijas padevi un satiksmi pamazām izdodas atjaunot. Daudz darba prasa arī plūdu ūdeņu atsūknēšana no ielām un pagrabiem.

Pilsētas kanalizācijas sistēma ir novecojusi, tāpēc vairākus rajonus lietavu laikā nopietni apdraud plūdi.

Kā pastāstījis Pakistānas meteoroloģiskā dienesta vadītājs Kamars Zamans, nokrišņu daudzums pilsētā no piektdienas vakara līdz svētdienas rītam sasniedzis 147 milimetrus. Pēc viņa teiktā, līdz vakaram debesis varētu noskaidroties.

Musonu lietus sezonas sākums šogad iekavējies par aptuveni 15 dienām un kopējais nokrišņu daudzums varētu būt pat par 30% mazāks nekā parasti, prognozējis Zamans.

Musonu lietusgāžu izraisītos plūdos Pakistāna cieš katru gadu. 2007.gadā tie prasīja 250 cilvēku upurus.

    Lasītākais šobrīd

    Uz augšu