Zatlers: SVF vēstule neparedz satraucošus pārsteigumus tautai

FOTO: «Apollo»

Latvijas un Starptautiskais valūtas fonda (SVF) Nodomu vēstule neparedz satraucošus pārsteigumus Latvijas tautai, žurnālistiem svētdien sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš sacīja, ka Nodomu vēstule ir valdības un koalīcijas partiju apņemšanās nodrošināt nākamā gada budžeta konsolidāciju par 500 miljoniem latu.

Pēc Zatlera teiktā, SVF vēlējās ne tikai džentelmenisku vienošanos, bet arī dokumentu, kas Latvijā nodrošinātu finansiālo un politisko stabilitāti.

Valsts prezidents arī pauda cerību, ka Nodomu vēstule tiks publiskota, tiklīdz tas būs iespējams.

«Vēstule ir pamatdokuments ar kuru SVF un Eiropas Komisija ir guvusi pārliecību, ka Latvijas valdība nākamā gada budžeta samazināšanu un arī šā gada budžeta grozījumos paredzētos pasākumus veiks sekmīgi,» teica Zatlers.

Arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis žurnālistiem teica, ka vēstule nesatur pārsteigumus un tās publiskošana ir SVF ziņā. Pēc viņa teiktā, valdība ir gatava to darīt cik ātri vien iespējams.

Jau vēstīts, ka valdību veidojošo Koalīcijas partiju sadarbības padome svētdien konceptuāli atbalstīja Latvijas un SVF Nodomu vēstuli, kurā viena no galvenajām prasībām ir nodrošināt nākamā gada budžeta konsolidāciju par 500 miljoniem latu. Pirmdien koalīcija plāno vēstuli parakstīt. Nodomu vēstule nepieciešama, lai Latvija saņemtu nākamo SVF aizdevuma daļu 200 miljonus eiro un Pasaules bankas aizdevumu tikpat lielā apmērā.

Eiropas Komisija par nākamās aizdevumu daļas - 1,2 miljardu eiro - piešķiršanu paziņoja jau jūlija sākumā. Plānots, ka aizdevumu Latvija saņems nākamnedēļ.

Latvija pagājušā gada beigās panāca vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par 7,5 miljardu eiro aizdevuma saņemšanu. Par pamatu aizdevuma izsniegšanai kalpo Latvijas ekonomikas stabilizācijas programma, kas paredz vairākus pasākumus, tostarp būtisku valsts budžeta deficīta samazināšanu, lai Latvija atgūtu konkurētspēju. Pirmo aizdevuma daļu Latvija saņēma gada sākumā.

    Lasītākais šobrīd

    Uz augšu