«Dienas» jaunie īpašnieki esot Roulendu ģimene no Anglijas

FOTO: Lita Krone/LETA

Par laikraksta «Diena» un «Dienas Bizness» īpašniekiem kļuvusi Roulendu ģimene no Anglijas, piektdien redakcijai paziņojis AS «Diena» valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Tralmaks.

Roulendu ģimene iepriekš bija izsniegusi aizdevumu, lai Tralmakam piederošais uzņēmums «Nedela S.A.» iegādātos minētos laikrakstus. Tagad šis aizdevums restrukturizēts par 100% akcijām uzņēmumā «Nedela S.A.», līdz ar to Tralmaks vairs nav šo laikrakstu īpašnieks.

Tralmaks informēja, ka turpinās vadīt uzņēmumu — viņš būšot AS «Diena» valdes priekšsēdētājs un atbildēs par uzņēmuma tālāko attīstību.

Dokumentālus apstiprinājumus par darījumu viņš nav varējis uzrādīt un aicinājis vērsties pie jaunajiem uzņēmuma īpašniekiem.

«Esmu gandarīts par risinājumu. Mēs ceram, ka šis solis piesaistīts papildu kapitālu Baltijas tirgiem,» saka Tralmaks.

Jauno investoru vārdā Džonatans Roulends apstiprina, ka viņš ir gandarīts par Roulendu ģimenes pieņemto lēmumu investēt, tādējādi iegūstot savā īpašumā vadošo mediju grupu Latvijā.

«Es vēlētos uzsvērt, ka mums tā ir tikai pievilcīga finanšu investīcija. Tralmaka kungs un viņa komanda arī turpmāk paliks atbildīga par attīstību. Reģiona ekonomiskā situācija ir izaicinoša, taču vienlaikus arī interesanta finanšu investoram ar brīviem līdzekļiem, jo šeit ir dažādi kvalitatīvi aktīvi ar pievilcīgām vērtībām. Roulendu ģimene nākotnē ir ieinteresēta investēt Latvijā un izvērtēt investīciju iespējas arī citās Baltijas valstīs,» saka Džonatans Roulends.

Roulendu ģimene ir no Lielbritānijas ar 45 gadu investīciju pieredzi. Ģimenes biznesa investīcijas ietver «Blackfish Group», kas nodrošina investīciju vadību un konsultācijas privātiem klientiem, kā arī uztur investīciju fondu portfeli.

Laikraksta «Sunday Times» izveidotajā šā gada Lielbritānijas bagātāko cilvēku sarakstā Džonatans un Deivids Roulendi ieņem 66. vietu ar bagātībām 639 miljonu sterliņu mārciņu apmērā, ziņo LETA.

64 gadus vecais nekustamo īpašumu magnāts Deivids Roulends, kura tēvs bija metāllūžņu tirgotājs, par miljonāru kļuva 23 gadu vecumā.

Roulendu ģimenei pieder komplicēta nekustamo īpašumu un investīciju impērija «Rowland Capital». Pats Deivids Roulends sevi raksturo kā starptautisku finansistu, kas lielāko daļu dzīves strādājis ārvalstīs.

Roulends seniors Londonā ir leģendāra figūra. Viņam pieder vārdi: «Nauda vienkārši sarežģī lietas. Un, jo tās tev ir vairāk, jo sarežģītāka kļūst dzīve.»

Ģimenes galva tagad atkāpusies ēnā, bet «Rowland Capital» ģimenes trestu kontrolē viņa 33 gadus vecais dēls Džonatans, kurš arī sevi pierādījis kā attapīgs investors.

Kaut arī Roulends juniors sākotnēji tika uzskatīts par bagātnieku dēliņu, savas pirmās investīcijas viņš veica 18 gadu vecumā, bet 24 gadu vecumā jau nopelnīja pirmos miljonus.

2000. gadā Džonatans Roulends savu interneta investīciju kompāniju «Jellyworks» pārdeva «Shore Capital», iegūstot akcijas 42 miljonu sterliņu mārciņu vērtībā.

Vēl pirms dažiem gadiem Roulends intervijā «The Independent» sacīja, ka viņa mērķis ir izveidot investīciju kompānijas, «kas specializētos uz zemu novērtētām, grūtībās nonākušām kompānijām, kas nonākušas likvidatoru vai administratoru rokās».

Viens no šādiem darījumiem ir Roulendu ģimenes nesenā ieiešana banku sektorā, izveidojot jaunu kompāniju no bankrotējušās Īslandes grupas «Kaupthing».

Roulendu ģimene pēdējos gados pārdevusi daudzus aktīvus, baidoties no ekonomiskās lejupslīdes, taču tagad ģimenes investīciju kompānija «Rowland Capital», izmantojot ekonomisko krīzi, meklē izdevīgus investīciju darījumus.

Roulendu ģimene ir viens no lielākajiem Konservatīvo partijas ziedotājiem.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu