Ēlerte dibina «Meierovica biedrību par progresīvām pārmaiņām»

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Bijusī laikraksta «Diena» galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte ar domubiedriem nodibinājusi politisko biedrību, kuru sauc par «Meierovica biedrība par progresīvām pārmaiņām».

Biedrība iestājas par pārmaiņām, atvērtu politiku un sabiedrības aktīvu līdzdalību politikas procesos, lai tā kļūtu kvalitatīvāka, liecina vairāku avotu sniegtā informācija aģentūrai LETA.

Biedrība netiek dibināta, lai iekļautos apvienībā «Vienotība». Tā nebūs politiska partija, un biedrības biedri nav tā sauktā Ēlertes domu biedru grupa, kura kandidēs Saeimas vēlēšanās.

Biedrības mērķis ir pulcināt cilvēkus, kuriem rūp Latvijas nākotne. Kā liecina neoficiāla informācija, biedrībā būs ap 30 biedriem, un tai būs arī vairāki atbalstītāji.

Biedrības dalībnieku vidū ir «Sabiedrības par atklātību - Delna» padomes priekšsēdētāja Lolita Čigāne, Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis, Latvijas Institūta vadītājs Ojārs Kalniņš, ārpolitikas eksperts Atis Lejiņš, bijusī «Hansabankas» vadītāja Ingrīda Blūma, sabiedriskā darbiniece Anna Žīgure, bet viens no biedrības atbalstītājiem būs uzņēmējs Uldis Pīlēns.

«Mēs esam apvienojušies biedrībā, lai Latvijas valstī panāktu nepieciešamas un labas pārmaiņas. XX gadsimta sākumā mūsu priekšteči mācēja uzbūvēt laikmetīgu Eiropas valsti. Tagad tas jāvar mums. Mēs esam gatavi ziedot savu laiku un enerģiju, lai Latvija taptu par dinamisku, pašapzinīgu un cienījamu XXI gadsimta rietumu valsti,» teikts jaundibinātās biedrības manifestā, portālu „Apollo” informēja biedrībā.

Tā arī uzsver, ka politika nav un nedrīkst būt šauras politiķu grupiņas nodarbe. Ikviena vēlētāja tiesības un pienākums ir līdzdarboties un censties ietekmēt.

Dibināji biedrības nosaukumam izvēlējušies Latvijas pirmajā ārlietu ministra Zigfrīda Meierovica vārdu, kuram bija izcili nopelni mūsu valsts atdzīšanai XX gs sākumā.

Uz augšu