Stresa ietekmē Bengālijas tīģeri <i>saraujas</i>

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: «Scanpix»/«Reuters»

Nesen veiktā pētījumā atklāts, ka Indijā dzīvojošie apdraudētie Bengālijas tīģeri sarūk ne tikai skaita ziņā, bet arī izmēros.

Eksperti apgalvo, ka Bengālijas tīģeri svaru zaudē stresa dēļ, kas saistīts ar vides izmaiņām, kuras ietekmē viņu dabisko dzīves vietu Sundarbani mangrovju mežos uz Indijas un Bangladešas robežas.

Pētījumā, kuru veica Indijas Savvaļas dzīvnieku un augu dienests, atklāts, ka, salīdzinot ar laika posmu pirms desmit gadiem, tīģeri Sundarbani mangrovju mežos ir vieglāki un to ķermeņa daļas mazākas. Pieauguša tīģera vidējam svaram vajadzētu būt aptuveni 140 kilogramiem, taču pašlaik tie sver tikai ap 98 kilogramiem.

Eksperti norāda, ka to ietekmē ne tikai cilvēku izraisīti apstākļi, bet arī jūras līmeņa celšanās, kas savukārt palielina Sundarbani purvu sāļumu. Šī iemesla dēļ samazinās saldūdens dīķu skaits, kas pievilina tīģeru medījumu.

«Plankumainie brieži ir kļuvuši par viņu galveno barības avotu, taču briežu skaits samazinās saistībā ar jūras līmeņa celšanos, kas savukārt izraisa mežu applūšanu. Tādēļ tīģeri ir fiziski saspringti, un, nesaņemot pietiekami daudz pārtikas, viņi ieklīst apdzīvotās vietās, meklējot kazas un govis,» atklāja Starptautiskās Dabas aizsardzības savienības (IUCN) tīģeru eksperts Pranabešs Sanjals.

Pēdējās tīģeru skaitīšanas laikā, kas notika laika posmā no 2001. līdz 2002.gadam, tika konstatēts, ka Sundarbani mangrovju mežos mīt tikai 274 plēsēji.

    Uz augšu