Ārzemju uzņēmumi labprāt praksē pieņem studentus no Latvijas*

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Marta Kaktiņa praksi pagūst apvienot ar Londonas skaistāko vietu apskati

FOTO: No Martas personīgā arhīva

Šobrīd Latvijas augstskolu studenti nebaidās izmantot iespēju [s:38964], bet arī ārpus tās. Turklāt, ārvalstu uzņēmumi augstu novērtē Latvijas studentu uzņēmību un darba spējas.

Sabiedrisko attiecību fakultātes

«Esmu sabiedrisko attiecību un mediju cilvēks. Man galvenajos pienākumos ietilpst publikāciju rakstīšana latviešu un angļu valodā un aktuālās informācijas publicēšana un izsūtīšana medijiem, kā arī sadarbības veicināšana ar medijiem un uzņēmējiem gan Latvijā, gan Lielbritānijā.

Katru gadu savu prakses vietu meklēju pēc principa, lai paaugstinātu profesionālo sagatavotību, lai katru reizi ar vien vairāk iemācītos un profesionāli pilnveidotos. Atgriežoties no Erasmus studijām Spānijā, pieteicos Turības un LBCC izsludinātajā konkursā par prakses vietu Londonā. Piedāvājums šķita ļoti daudzsološs: iespēja izjust dzīvi Londonā, pierādīt sevi biznesa vidē angļu valodā.

Strādājot Londonā Latvijas Lielbritānijas Tirdzniecības palātā, esmu ieguvusi jaunus kontaktus un iepazinusies ar ietekmīgiem biznesa pārstāvjiem no Lielbritānijas, Honkongas, Nigērijas un Latvijas.

Pilnīga uzticība no LBCC vadības puses sabiedrisko attiecību un mediju komunikācijas sfērā, jaunu sadarbību veidošanas un LBCC pakalpojumu izveidē  ir lieliska pieredze un motivācija man kā studentam, ka esmu spējīga veikt pastāvīgu darbu internacionālā līmenī. Tā ir augsta līmeņa pašapliecināšanās, ka mani novērtē kā līdzvērtīgu darbinieku ar savām pilnvarām, pienākumiem un viedokli.

Augstskola  man piedāvāja finansiālo atbalstu - Erasmus prakses stipendiju. Šis finansiālais atbalsts ir ļoti būtisks, jo, pateicoties tam, es varu veiksmīgi dzīvot Londonā un apmaksāt dzīvesvietu, transportu un citus ikdienas izdevumus, kas Londonā ir krietni augstāki nekā Rīgā.»

Inga Stiprais, 11.jūnijā absolvēja Starptautiskā tūrisma fakultāti, prakses laikā organizēja pasaules hokeja čempionātu Slovākijā:

«Čempionāta laikā darīju visdažādākos darbus: nogādāju biļetes faniem, vadīju ekskursijas sporta līdzjutējiem un organizēju konkursus, kā arī risināju problēmas, kas iepriekš nav paredzamas.

Tā kā pati esmu hokeja fane, šī bija iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo. Prakses laikā paralēli rakstīju arī diplomdarbu par sporta līdzjutēju tūrismu, līdz ar to tā bija lieliska iespēja pašai izbaudīt īpašo čempionāta gaisotni. Šī prakse man sniedza pieredzi un atziņu, ka sporta tūrisms nebūt nav vienkāršs, jo nekad nav iespējams paredzēt visas situācijas: pēkšņi pietrūkst biļetes, rodas problēmas ar viesnīcu rezervāciju, sporta līdzjutēju uzvedību u.tml.
Izvēloties Biznesa augstskolu Turība  kā savu augstskolu pirms četriem gadiem, jau iepriekš zināju, ka katru gadu izmantošu iespēju praktizēties ārzemēs. Pirmos trīs studiju gadus katru vasaru braucu praksē uz viesnīcām un restorāniem Grieķijas salās, tādēļ pēdējo praksi izvēlējos citā jomā, - sporta tūrismā. Sporta līdzjutējs ir netipisks tūrists un vēl līdz šim nesaprasta tirgus niša, līdz ar to tas padara darba procesu brauciena organizēšanā interesantāku.»

www.turiba.lv

    Uz augšu