Jakovļevs kā vienīgais no HK «Rīga» spēlēs MHL Izaicinājuma kausā

FOTO: R. Oliņš/«Apollo»

Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Izaicinājuma kausā Latvijas komandu HK «Rīga» pārstāvēs vienīgi aizsargs Mārtiņš Jakovļevs.

Tieši Jakovļevs uzvarēja līdzjutēju balsojumā Rietumu konferences aizsargu vidū, saņemot nedaudz mazāk par 10 000 balsēim, kas bija ceturtais lielākais balsu skaits starp visiem Rietumu konferences hokejistiem.

Šosezon aizvadītajās 45 spēlēs Jakovļevs guvis divus vārtus un izdarījis 16 rezultatīvas piespēles, tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +3.

Līdzās Jakovļevam Rietumu komandas sākumsastāvā iekļuva Balašihas MVD aizsargs Deniss Barancevs, uzbrucēji Staņislavs Lopačuks (Minskas «Junostj»), Jegors Krivčenko (Voskresenskas «Himik») un Ņikita Gusevs (Maskavas «Krasnaja armija»), kā arī vārtsargs Jevgeņijs Ivanņikovs (Sanktpēterburgas SKA-1946).

Tikmēr Austrumu konferences sākumsastāvā maču sāks uzbrucēji Artjoms Garejevs (Ufas «Tolpar»), Anseļs Gaļimovs (Ņižņekamskas «Reaktor») un Semjons Žerebcovs (Omskas «Omskije jastrebi»), aizsargi Valērijs Sadikovs (Tjumeņas «Gazovik») un Iļdars Isangulovs («Tolpar»), kā arī vārtsargs Eduards Rejzvihs («Omskije jastrebi»).

Jau iepriekš bija zināms, ka Rietumu konferences galvenais treneris mačā būs Jurijs Strahovs («Himik»), bet Austrumu konferencē Jevgeņijs Koreškovs (Magņitogorskas «Staļnije ļisi»).

Trešā MHL Izaicinājuma kausa spēle notiks 11. februārī Magņitogorskā un tajā piedalīsies labākie Austrumu un Rietumu konferences hokejisti.

Pagājušajā gadā Izaicinājuma kausā piedalījās HK «Rīga» komandas hokejisti Kristers Gudļevskis, Raimonds Vilkoits un Juris Upītis, bet komandas galvenā trenera pienākumus pildīja Leonīds Tambijevs, kurš ir arī HK «Rīga» galvenais treneris. Mačā ar 3:2 uzvarēja Austrumu konferences komanda.

MHL Izaicinājuma kausa spēle pēc sava formāta atbilst Zvaigžņu spēlei, taču šajā mačā laukumā notiek īsta bezkompromisa cīņa, kurā Austrumu un Rietumu izlašu dalībnieki vārda tiešā nozīmē cīnās par Izaicinājuma kausa iegūšanu.

    Uz augšu