Šķēle: Maskavas «Dinamo» bija gatavs mani ņemt par 600 000 dolāru sezonā

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: R.Oliņš/Apollo

Latvijas basketbolists Armands Šķēle atklājis, ka viņa karjerā ir bijuši vairāki vilinoši piedāvājumi no dažādām Eiropas komandām, taču dažādu apstākļu dēļ spēlētājs nav pārgājis uz šiem klubiem.

«Bija arī Maskavas «Dinamo», kas bija gatavs mani ņemt par 600 000 dolāru sezonā, taču [Ivo] Zonne parūpējās, lai tas nenotiktu. Zonne man izdarīja daudz laba, taču arī daudz slikta. Negribu par to īpaši runāt, taču viņš mani nelaida prom, jo pašam vajadzēja. Runāja par mani sliktu, lai citi neņemtu, sak – kam jums viņš tāds un šāds vajadzīgs? Bet pašam, redz, tikmēr vajadzēja... Tā notiek. Tā nebija vienīgā reize, kad man šādi ar prezidentiem sanāca – tas pats notika arī Polijā. Tolaik mani, 19–20 gadus vecu džekiņu, gribēja izpirkt Madrides «Real» – ņemt kā otro numuru aiz muguras [amerikānim Luisam] Bulokam. Bet «Anwil» paprasīja 500 000... Ko es varēju darīt? Manā līgumā nebija punkta par to, kāda summa jāmaksā tam, kas gribētu mani izpirkt, tāpēc klubs varēja teikt, cik grib. Jūtot, ka interesējas tādas komandas – protams, viņi prasīja pamatīgu «piķi»... Kaut gan viņi jau tā uz mani labi nopelnīja,» intervijā «Sporta avīzei» sacīja basketbolists.

Šķēle arī norādījis, ka vēlētos spēlēt Latvijas čempionu sastāvā - «VEF Rīga» klubā, taču no kluba puses piedāvājums nav sekojis.

«Šķiet, viņiem jau vismaz 3–4 reizes bijušas visādas sapulces par šo... Es jau vairs nevaru saprast, kurš runā taisnību, kurš melo! Tik sarežģītas bija visas tās čakarēšanās. Vienreiz, otrreiz – «vai tu nāksi», «nu tad šoreiz tiešām» utt. Tad jā, tad nē, tad atkal jā un – atkal nē... Vienā brīdī tas jau kļuva smieklīgi. Ja ne, tad ne – tad nav vairs ko tālāk runāt! Cik var atkal kādu pierunāt vai kaut ko sarunāt. Ja nevajag, nevajag – tad tā arī pasakiet! Viss taču kārtībā un saprotams – visiem izpatikt nav iespējams.»

«Jā, es labprāt spēlētu «VEF Rīga» – esmu to jau teicis. Sezonas laikā skatījos – man patīk, kā viņi spēlē. Daudz pazīstamu spēlētāju, ar kuriem būtu viegli spēlēt kopā, iespēja būt mājās – jā, protams, man tas patiktu. Taču ja negrib, negrib – ko man darīt...,» secina Armands.

«Apollo» jau ziņoja, ka Šķēle šovasar vienojās ar Tallinas klubu «Kalev», ka Igaunijas komandā aizvadīs savu otro pilno sezonu, lai gan iepriekš basketbolists portālam bija sacījis, ka nevēlas turpināt spēlēt šajā komandā.

Basketbolists arī tika uzaicināts uz Latvijas izlases treniņnometni, taču aizvadītajā nedēļā negaidīti tika ievietots slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā, jo atkal saslimis ar meningītu. Ar šo bīstamo slimību Šķēle saslimis trešo reizi pēdējo pāris gadu laikā un spēlētājam bez basketbola jāiztiek vismaz līdz septembrim.

    Uz augšu