Sīrijas armija atguvusi kontroli pār visu Damasku; kaujas Halebā turpinās

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Reuters/Scanpix

Sīrijas armija sestdien paziņojusi, ka atguvusi kontroli pār visiem nemiernieku ieņemtajiem galvaspilsētas Damaskas rajoniem, bet valsts lielākajā pilsētā Halebā kaujas turpinās.

Sīrijas armija ieņēmusi Tadamunas rajonu un tagad kontrolē visu Damasku, paziņoja kāds ģenerālis, kurš savu vārdu žurnālistiem atteicās atklāt.

Kāda aktīviste aģentūrai AFP caur interneta telefonijas platformu «Skype» apliecināja, ka nemiernieku izveidotā Brīvās Sīrijas armija (BSA) ir atvilkusi savus spēkus no Tadamunas rajona, kas robežojas ar palestīniešu bēgļu nometni. Šajā rajonā mitinās gan sīrieši, gan palestīnieši.

Pašreiz šis pilsētas rajons ir pamests un izpostīts.

Kaujas Damaskā sākās 15.jūlijā un turpinājās vairākas dienas, liekot pamest savas mājas tūkstošiem iedzīvotāju. Nemiernieki pārņēma savā kontrolē vairākus pilsētas rajonus.

Halebā cīņas sākās 20.jūlijā. Sestdien smagi apšaudīts Salahedinas rajons, kur bruņotās opozīcijas karotāju pozīcijas ir visspēcīgākās, tomēr armijas spēkiem uz priekšu nav izdevis pavirzīties, informēja BSA komandieris šajā pilsētā.

Salahedinas rajons bombardēts arī svētdien. Sadursmes starp nemierniekiem un karavīriem izcēlušās arī citos pilsētas rajonos, informēja cilvēktiesību aizsardzības organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR).

Tikmēr kāda augsta ranga Sīrijas valdības amatpersona norādīja, ka «kauja par Halebu vēl nav sākusies» un galvenā cīņa vēl tikai priekšā.

Amatpersona atklāja, ka uz pilsētu nosūtīti papildspēki, un tagad tur atrodas jau 20 000 karavīru, piebilstot, ka arī nemiernieki pastiprina savus spēkus.

Nemiernieki apgalvo, ka pārņēmuši savā kontrolē pusi Halebas.

Tomēr nevienu no šiem apgalvojumiem nav iespējams apstiprināt, jo žurnālistu pārvietošanās iespējas Sīrijā ir ierobežotas.

Jau vēstīts, ka aizvadītais mēnesis Sīrijā bijis asiņainākais kopš pagājušā gada marta, kad sākās nemieri, un katru nedēļu valstī tika nogalināts aptuveni tūkstotis cilvēku, sestdien paziņoja SOHR.

Kopumā visas Sīrijas teritorijā jūlijā tika nogalināti 4239 cilvēki.

Sestdien Sīrijā nogalināti 205 cilvēki - 115 civiliedzīvotāji, 38 nemiernieku kaujinieki un 52 karavīri, informēja SOHR.

    Uz augšu