«Piecūkoja un viss!» Kamēr saimniece ārzemēs, glābēji uzlauž īpašumu

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Uzlauztā dzīvokļa durvis

FOTO: Lasītājas foto

«Ja pēkšņi konstatējat, ka jūsu dzīvoklis ir uzlauzts, neuztraucieties! Tur ir darbojušies VUGD glābēji!» tā savu stāstu par piedzīvoto sāk kāda Preiļu iedzīvotāja.

Visai neierasts gadījums piedzīvots 23. jūnija pievakarē. Kamēr saimniece atradusies ārzemēs, Preiļos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki uzlauzuši tukšā dzīvokļa durvis. Par notikušo pēc pusnakts sievieti informējis kaimiņš, kurš pamanījis, ka kaut kas nav kārtībā ar dzīvokli.

«Zvanīju Valsts policijai. Jā, viņi piedalījās tajā pasākumā un teica: ko tu gribi? Lai mēs tagad ņemam āmuru un taisām tavas durvis? Zvanīju 112, taču uz Latviju pa šo numuru nevar piezvanīt, bet uz mājas lapā norādītajiem numuriem neviens neatbildēja divas dienas,» portālam TVNET stāsta sieviete. Kad beidzot izdevies kādu sazvanīt, VUGD atbildēts: bijis izsaukums no sociālā darbinieka par to, ka cilvēkam palicis slikti.

«Sasaukti visi dienesti (policija, glābēji, ātrie, tikai ne pats izsaucējs), un durvis tika vardarbīgi izlauztas. Sanāk tā, ka jebkurš joka pēc var uzzvanīt 112, nosaukt jebkuru adresi, glābēji steigsies klāt, konkrētāk neko nenoskaidrojot, un durvis jūsu mājoklim būs vaļā!» spriež sieviete, paužot savu sašutumu par notikušo.

«Vai tad, pieņemot izsaukumu, nav jānoskaidro personas dati un adrese gan izsaucējam, gan tam, kam ir vajadzīga palīdzība? Jo šajā gadījumā mediķi noteikti būtu zinājuši, ka šis pacients dzīvo pavisam citā mājā. Vai nebija jāpaziņo dzīvokļa īpašniecei, ka viņai piederošais privatizētais dzīvoklis ir uzlauzts?» retoriski vaicā dzīvokļa saimniece, kura vēlējās no atbildīgajiem dienestiem saņemt «kādu elementāru skaidrojumu», taču rezultātā viņas dzīvokli «piecūkoja un viss».

Patlaban sieviete joprojām atrodas ārzemēs, jo esot pamatīgi apslimusi. «Nezinu, kurā brīdī bija sajauktas adreses. Zinu tikai to, ka pacients, kuram bija nepieciešama palīdzība, dzīvo citā adresē. Un vēl. Tik mazā pilsētā kā Preiļi šo pacientu pazīst noteikti katrs otrais iedzīvotājs. Varbūt visi steidzās līgot un nebija laika domāt?»

Dzīvokļa īpašniece arī norāda uz ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu vadītāja tiesību 15. pantā noteikto, ka, lai darba veikšanai izmantotu fizisku un juridisku personu nekustamo īpašumu, jāsaņem atļauja no īpašnieka.

Portāls TVNET sazinājās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona pārvaldi, kur saņēma šādu situācijas skaidrojumu:

«Atbildot uz Jūsu jautājumiem par notikumu, kur tika veikta durvju atvēršana, informējam, ka šā gada 23. jūnijā plkst. 22.46 uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 tika saņemts izsaukums uz Preiļiem, kur saskaņā ar pieteicēja informāciju, iespējams, atrodas cilvēks, kuram palicis slikti.»

Uz notikuma vietu devušās gan VUGD, gan Valsts policijas (VP) amatpersonas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Notikuma vietā VP amatpersonu klātbūtnē VUGD amatpersonas veikušas durvju atvēršanu atspiežot. VP amatpersonas veikušas dzīvokļa apskati, slimais cilvēks netika atrasts. Pēc dzīvokļa apskates tas ticis aizvērts un nodots Valsts policijas uzraudzībā. Pretenziju gadījumā iedzīvotājs tiek aicināts vērties Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknī vai jebkurā citā tiesībsargājošā iestādē.

Turpinājums sekos...

Esi pamanījis kaut ko neparastu? Varbūt pavisam ikdienišķu, bet kam būtu jāpievērš uzmanība?

Aicinām iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus dzīves sadaļā «Tava balss» par dažādām piedzīvotām vai novērotām nejēdzībām, neizdarībām un izdarībām. Kopīgi aktualizēsim sabiedrībai svarīgus un arī ikdienišķus tematus, kas skar mūs visus!

Redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai videomateriālus.

Sūti savu stāstu uz tavabalss@co.tvnet.lv

Uz augšu