Rēzeknē pabeigta Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra būvniecība

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Publicitātes foto

Būvniecības uzņēmums «Arčers» nodevis ekspluatācijā 2010.gadā būvēt sākto Austrumlatvijas reģionālo daudzfunkcionālo centru jeb Latgales vēstniecību «Gors», kas augstvērtīgā kvalitātē spēj nodrošināt plašu, daudzveidīgu kultūras pasākumu norisi, portālu «Apollo» informēja SIA «Arčers» sabiedrisko attiecību speciāliste Zane France.

Ēkā ir divas akustiskās koncertzāles, no kurām vienu var izmantot par kino zāli ar 3D filmu demonstrēšanas iespējām, horeogrāfijas zāle, orķestra mēģinājumu zāle, kas ir speciāli izolēta un nodrošināta ar nepieciešamo akustiku, pilnībā aprīkotas mākslinieku grimētavas un ģērbtuves, kā arī telpas koru un deju kolektīvu mēģinājumiem. Centrā ir laulību reģistrācijas zāle, mūzikas ierakstu veikals, restorāns un plašas foajē telpas, kas piemērotas izstāžu rīkošanai.

Līdzās jaunuzceltajam daudzfunkcionālajam centram labiekārtota arī apkārtējā teritorija aptuveni 3,5 hektāru platībā. Centra apkārtnē ierīkota gājēju iela, bruģēti celiņi un autostāvieta 170 automašīnām, pie upes izbūvētas terases veida kāpnes, uzstādītas strūklakas un soliņi, izveidoti apstādījumi un veikti apzaļumošanas darbi.

Latgales vēstniecības «Gors» vizuālajā noformējumā izmantotas daudzveidīgas arhitektoniskās formas, kā arī materiālu un krāsu saspēle. Ēkas ārsienās betons mijas ar lieliem stikloto konstrukciju laukumiem. Līdzīga tendence saglabājas arī iekštelpu apdarē, sienas būvētas no ģipškartona konstrukcijām, savukārt publiskās zonas atdalītas ar stiklotām alumīnija konstrukcijām.

Ēkai nav pagraba stāva, pats zemākais telpas līmenis ir orķestra bedrei un liftiem. Jaunbūvei lielās zāles daļā kopumā ir 6 stāvi, bet mazās zāles daļā 5 stāvi. Kopējā ēkas platība ir 11 166 m2. Daudzfunkcionālā centra lielajā zālē paredzētas sēdvietas līdz 1000 skatītājiem, savukārt mazajā zālē līdz 250 skatītājiem. Lielajā zālē daļa sēdvietu transformējas zem grīdas un daļa sienas nišā, tādējādi iegūstot vietu 2500 stāvošiem skatītājiem.

Viens no sarežģītākajiem uzdevumiem būvniecības procesā bija nodrošināt teicamu akustiku koncertzālēs, lai vienlīdz labs skanējums būtu dažādu muzikālo žanru koncertiem un pasākumiem. Abu zāļu projekts tika izstrādāts, sākotnēji veicot akustikas aprēķinus.

Uldis Dundurs, SIA «Arčers» būvniecības projektu vadītājs: «Jāatzīst, ka šis projekts bija nopietns izaicinājums būvniekiem. Nekas līdzvērtīgs līdz šim Latvijā nav tapis. Īpašs izaicinājums bija akustikas risinājumu realizēšana. Būvnieku uzdevums bija ar piemērotāko tehnoloģiju un materiālu palīdzību izveidot kontrolētu akustisko sistēmu un novērst skaņas kustību uz āru.»

Abu akustisko zāļu sienu un griestu apdares izvēli, inženierkomunikāciju risinājumus, sānu balkonu formu, plakņu lauzumus un sarežģītās formas diktē akustikas prasības un noteikumi. Krēsli abās zālēs pēc speciālas tehnoloģijas izgatavoti Beļģijā, strikti ievērojot akustiskos mērījumus.

Latgales vēstniecības «Gors» koncertzāļu akustiku atzinīgi novērtējuši gan pašmāju mākslinieki, gan profesionāli eksperti no Zviedrijas.

«Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra Rēzeknē būvniecības pasūtītājs – Rēzeknes dome. Projekta autors – SIA «Vizuālās modelēšanas studija», arhitekti Uldis Balodis un Daiga Bikše. Akustikas aprēķini un konsultācijas sadarbībā ar «Akustion» (Zviedrija). Būvuzraudzība - SIA «Isliena V». Galvenais būvuzņēmējs – SIA «Arčers». Kopējās būvniecības izmaksas – 12,84 milj. LVL (bez PVN).

    Uz augšu