A.Celitāns varētu palīdzēt volejbola izlasei mačā pret Turciju

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Lita Krone/LETA

Latvijas vīriešu volejbola izlasei izšķirošajā spēlē par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā varētu palīdzēt arī iepriekš savainotais Armands Celitāns, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas izlases menedžeris Ainārs Dakša.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās kārtas atbildes mačā Latvijas izlase svētdien Jelgavā spēkosies ar Turcijas valstsvienību.

Celitāns ilgstoša savainojuma dēļ nepiedalījās nedz aizvadītajās 2014.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs Igaunijā, nedz pagājušajā svētdienā aizvadītajā pirmajā cīņā pret Turciju, kad izbraukumā tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 0-3 (20:25, 17:25, 23:25).

Viens no izlases potenciālajiem līderiem A.Celitāns jau divas nedēļas aizvada salīdzinoši pilnvērtīgus treniņus, tāpēc iespēja iekļauties komandā viņam pašlaik pastāv. Šajā jautājumā gan galīgais lēmums tiks pieņemts tuvāk svētdienas mačam, jo izlases kandidātu rindās pašlaik ir vēl vairāki neskaidri jautājumi.

Muguras savainojumā pašlaik iedzīvojies Jānis Vāvers, tāpēc uz spēli pret Turciju, visticamāk, tiks izdarīta izvēle starp viņu un A.Celitānu.

Latvijas izlase trešdien aizvadīs pēdējo treniņu Rīgā, bet ceturtdien tā pārcelsies uz Zemgales Olimpisko centru (ZOC) Jelgavā.

Latvijas un Turcijas izlašu duelī pārāka būs komanda, kas uzvarēs abās spēlēs. Ja panākumi tiks dalīti uz pusēm, uzvarētāju pēc otrās spēles noskaidros tā saucamajā zelta setā. Dueļa uzvarētāji kvalificēsies Eiropas čempionāta finālturnīram.

Latvija līdz šim Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalījusies vienu reizi, tomēr tas notika vēl 1995.gadā, kad viens no līderiem bija pašreizējais valstsvienības galvenais treneris Raimonds Vilde.

Eiropas čempionāta finālturnīrs šogad no 20. līdz 29.septembrim notiks Polijā un Dānijā.

Latvijas izlase, sekmīgi pārvarot pēdējo kvalifikācijas kārtu, Eiropas čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā ar Polijas, Slovākijas un Francijas komandām.

Kā ziņots, aizpagājušajā nedēļā Latvijas volejbolisti izstājās no cīņas par kvalificēšanos 2014.gada pasaules čempionātam, savā grupā finišējot trešajā vietā - aiz Igaunijas un Baltkrievijas, bet priekšā Dānijai. Šajā miniturnīrā ļoti daudz izšķīra spēles ar Baltkrieviju pirmais sets, kad Latvija pamanījās zaudēt no rezultāta 19:24.

    Uz augšu