Miris mūziķis Aivars Brīze

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šodien 51 gada vecumā pēkšņi miris leģendārais latviešu mūziķis Aivars Brīze, vēsta portāls «nra.lv».

Kā norāda portāls, Brīze dzimis 1961.gada 25.decembrī Liepājā.

Viņš dziedāja vairākās latviešu rokgrupās - «Neptūns», «Līvi», «Leģions».

Kā aģentūrai LETA sacīja viens no Brīzes līdzgaitniekiem, dziesmu vārdu autors, producents un mūzikas ierakstu kompānijas «Mikrofona ieraksti» repertuāra direktors Guntars Račs, Brīze bija veselas rokmūzikas paaudzes daļa, pie kuras piederēja arī Ēriks Ķiģelis. «Liepājas rokmūzikas zelta genofonds, kas ir aizgājis uz neatgriešanos kopā ar viņiem, Daini Virgu un Jāni Grodumu. Ar šausmām skatos uz pāri palikušajiem un redzu, ka izkapts cērt mērķtiecīgi,» sacīja Račs.

Račs uzsver, ka Brīze bija «līvs» caur un cauri. Daudzi viņu atceras pēc dalības rokoperā «Lāčplēsis», kur viņš bija Lāčplēša labais draugs Koknesis, un tāds viņš bija arī dzīvē, uzsvēra Račs, atgādinot, ka Brīze bija tas, kurš dziedāja «Dzelzsgriezēju», «Karogus» un «Zābaku dziesmu», kas tagad esot aktuāla kā vēl nekad.

«Arī mums bija daudz kopīgi rakstītu dziesmu un šad tad domājām, ka sarakstīsim vēl kādu. Brīze dziedāja visu «Līvu» zelta repertuāru - ko nedziedāja Grodums, to izpildīja viņš. Vēl nesen, pēc kopkoncerta Dzintaros, likās, ka izdosies noorganizēt kādu «Līvu» uzstāšanos, bet tagad tā vairs nešķiet - tagad ir tikai sastāvdaļas, vairs nav kodola. Tāds laikam ir «Līvu» liktenis». Izsaku visdziļāko līdzjūtību ģimenei un tuviniekiem,» sacīja Račs.

Uz augšu