Tirgū debitē viedtelefons «Jolla»

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: AFP/Scanpix

Bijušie Somijas mobilo telefonu ražošanas giganta «Nokia» vadītāji un programmatūras izstrādātāji trešdienas vakarā tirgū laida viedtelefonu «Jolla», kas aprīkots ar jaunu operētājsistēmas platformu.

«Jolla» tālruni darbina atvērta programmatūra «Sailfish», taču tā atbalsta vairumu aplikāciju, kas izstrādātas «Android» operētājsistēmai.

Helsinkos izveidotā uzņēmuma «Jolla Ltd.» vadītāji norādīja, ka patērētājiem šobrīd pieejami vien 450 viedtelefoni, no kuriem vairumu saņems klienti, kuri šo ierīci bija pasūtījuši jau iepriekš.

Kompānijas līdzdibinātājs Marks Dilons sacīja, ka uzņēmums strādā pie tā, lai palielinātu ražošanas apjomu.

«Sailfish» platforma sākotnēji bija pazīstama ar nosaukumu «Meego», to izstrādāja «Nokia», taču 2011.gadā no tās atteicās par labu «Windows Phone» sistēmai.

«Jolla Ltd.» priekšsēdētājs Anti Sārnio maijā pavēstīja, ka «Meego», kas tagad tiek dēvēta par «Sailfish», netika dotas pietiekamas iespējas, lai gūtu veiksmi.

Jau iepriekš tika ziņots, ka «Jolla» būs aprīkots ar 4,5 collu skārienjutīgu ekrānu un noņemamu aizmugurējo paneli, kas nodēvēts par «Otru pusi». Šī «Otra puse» tiek piedāvāta dažādās krāsās, un operētājsistēma maina tās vidi un funkcionalitāti uz ekrāna atkarībā no uzliktā paneļa.

Ierīcei arī ir divkodolu procesors un astoņu megapikseļu kamera.

Tālruņa cena, iepriekš pasūtot, noteikta 399 eiro (280 lati).

    Uz augšu