Zolitūdes traģēdijas lietā nopratināti vairāk nekā 110 liecinieki

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Zolitūdes traģēdijas lietā nopratināti vairāk nekā 110 cilvēki liecinieku statusā, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Vaicāts, vai nevajag pieņemt darbā vairāk izmeklētāju, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), kurš arī piedalījās sanāksmē pie Valsts prezidenta, atbildēja, ka izmeklēšanai nozīmēts pietiekams darbinieku skaits.

Ķuzis piebilda, ka izmeklētāji ir piesaistījuši ekspertus, kas sniedz konsultācijas par izmeklēšanai svarīgām lietām.

Taujāts par glābēju drošības apstākļiem, Kozlovskis norādīja, ka laikā starp nogruvumiem tika izglābti 20 cilvēki, savukārt trīs glābēji gāja bojā. Ja glābēji nebūtu gājuši iekšā lielveikalā, lai glābtu cilvēkus, upuru skaits būtu pieaudzis, norādīja iekšlietu ministrs.

Ministrs arī norādīja, ka valstij un atbildīgajai ministrijai ir nepieciešama tāda struktūrvienība, kas ir spējīga sniegt kompetentus atzinumus un nodrošināt ekspertīzes. Pašlaik šādas institūcijas nav, un tas rada loģistikas sarežģījumus Valsts policijai.

Kā ziņots, 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam «Maxima», dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Uz augšu