Krievijas karavīri pastiprina Ukrainas armijas daļu blokādi Krimā; tiek rakti ierakumi

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Reuters/Scanpix

Krievijas karavīri ceturtdien pastiprinājuši Ukrainas armijas daļu blokādi Krimā, vēsta «Radio Brīvība».

Pirms tam naktī uz ceturtdienu uz kādu laiku blokāde tika mīkstināta - līdzās armijas daļām palika tikai tā dēvēto «Krimas pašaizsardzības vienību» pārstāvji.

Taču vēlāk krievu karavīri formas tērpos bez atpazīšanas zīmēm atgriezās un sāka gatavoties rūpīgākai Ukrainas armijas daļu blokādei, tostarp sāka rakt ierakumus.

Krievija kopš piektdienas faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas.

Vairāki pozīcijas ieņēmušie karavīri sarunās ar Ukrainas medijiem ir atzinuši, ka viņi ir Krievijas Aizsardzības ministrijas pakļautībā.

Ukrainas presē arī publicētas fotogrāfijas, kurās redzamas militāristu bruņuvestu auduma uzšuves ar karavīra vārdu, uzvārdu un dislokācijas vietu Krievijā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņoja, ka Krimas pussalā pozīcijas ieņēmušie spēki nav Krievijas karavīri, bet gan vietējie «pašaizsardzības spēki», bet «tādus formas tērpus un ieročus var nopirkt veikalā».

Vēlāk no saviem karavīriem atteicās arī Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, kurš paziņoja, ka viņam «nav ne mazākās nojausmas», kā Krimas «pašaizsardzības vienību» rīcībā nonākušas modernākās Krievijas armijas bruņumašīnas «Tigr» un «Risj».

Uz augšu