Pirmie secinājumi Zolitūdes eksperimentā: Nāves ēna virs cilvēku galvām bijusi ilgu laiku

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Zolitūdes eksperimenta laikā policija izdarījusi pirmos secinājumus, Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma»  pastāstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Viņš atzīmēja, ka eksperimenta laikā konstatēts, ka deformācija kopnēm attīstās un ir tikai laika jautājums, kad kopnes varētu zaudēt savu nestspēju.

«Pašlaik tas, kas notiek uz vietas, parāda, ka tie procesi, kas noveda līdz nelaimei, notika ilgā laika periodā. Nenoliedzami, ka tā nāves ēna virs cilvēku galvām ir bijusi ļoti ilgu laiku,» sacīja Grišins.

Otrdien pulksten 23.30 tika pārtraukta ūdens padeve baseinā, kas speciāli izveidots pussabrukušajā «Maxima» ēkā. Pašlaik ekspertiem uzdots aprēķināt slodzi, kas iekļaujas būvobjekta dokumentu nosacījumos.

Kā ziņots, otrdien Zolitūdes traģēdijas vietā sākās nozīmīgs izmeklēšanas eksperiments, kurā tika noslogotas konstrukciju kopnes un paralēli tam tika veikti mērījumi, lai konstatētu izmaiņas to nestspējā. Kā zināms, eksperiments varētu ilgt līdz trešdienai un tā laikā sabrukušās «Maxima» konstrukcijas tiks sabrucinātas vēlreiz.

Uz augšu