Paziņots jaunais EK sastāvs, Dombrovskis - EK viceprezidents

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: AFP/Scanpix

Nākamais Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien paziņoja EK jauno sastāvu, kurā Latvijas pārstāvim Valdim Dombrovskim ir EK viceprezidenta eiro un sociālā dialoga jautājumos amats.

Dombrovskis būs viens no septiņiem viceprezidentiem. No tiem pirmais viceprezidents būs Franss Timmermanss no Nīderlandes, kura pārziņā būs labākas regulēšanas, starpinstitucionālo attiecību, likuma varas un pamattiesību hartas jautājumi.

Pārējie viceprezidenti būs Dombrovskis, Kristalina Georgijeva no Bulgārijas, Andruss Ansips no Igaunijas, Alenka Bratušeka no Slovēnijas un Jirki Katainens no Somijas. Viceprezidente būs arī Eiropas Savienības ārlietu un drošības politikas augstā pārstāve Federika Mogerini no Itālijas.

Junkers preses konferencē Briselē paskaidroja, ka, pirms eirokomisāri pieņems lēmumus, viņiem vispirms būs jāiegūst viceprezidenta piekrišana. Kā piemēru Junkers minēja Dombrovski, kurš kā EK viceprezidents cieši sadarbosies ar komisāriem, kuri būs atbildīgi par monetāro politiku, nodarbinātību, ekonomikas un finanšu jautājumiem, izglītību, reģionālo politiku, mobilitāti un vairākām citām jomām.

Georgijeva atbildēs par budžeta un cilvēkresursu jautājumiem, Ansips - par digitālo kopējo tirgu, Bratušeka - par enerģētikas savienību, bet Katainens -par darbavietām, izaugsmi, investīcijām un konkurenci.

Lietuvas pārstāvis Vītenis Andrjukaitis būs veselības un pārtikas drošības komisārs.

Īrijas pārstāvis Fils Hogans būs lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs, Migels Ariass Kaņete no Spānijas - klimata rīcības un enerģētikas komisārs, Margrēte Vestagere no Dānijas - konkurences komisāre.

Ginters Etingers no Vācijas būs digitālās ekonomikas un sabiedrības komisārs, bet Pjērs Moskovisī no Francijas - ekonomikas un finanšu jautājumu, nodokļu un muitas komisārs.

Tiboram Navrāčičam no Ungārijas būs izglītības, kultūras, jaunatnes un pilsonības jautājumu komisāra amats, bet Marianne Tīsena no Beļģijas būs nodarbinātības, sociālo jautājumu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāre.

Karmenu Vella no Maltas būs vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisārs, bet Johanness Hāns no Austrijas - Eiropas kaimiņattiecību politikas un paplašināšanās sarunu komisārs.

Džonatans Hils no Lielbritānijas būs finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības komisārs, bet Krists Stilianidis no Kipras - humānās palīdzības un krīžu pārvaldības komisārs.

Elžbeta Beņkovska no Polijas būs iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un mazo un vidējo uzņēmumu komisāre, bet Nevens Mimica no Horvātijas - starptautiskās sadarbības un attīstības komisārs.

Vera Jourova no Čehijas būs tieslietu, patērētāju jautājumu un dzimumu līdztiesības komisāre, bet Dimitris Avramopuls no Grieķijas - migrācijas un iekšlietu komisārs.

Korina Krecu no Rumānijas būs reģionālās politikas komisāre, Karlušs Muedašs no Portugāles - pētījumu, zinātnes un inovāciju komisārs, Sesilija Malmstrema no Zviedrijas - tirdzniecības komisāre, bet Marošs Šefčovičs no Slovākijas - transporta un kosmosa komisārs.

Junkers arī uzsvēra, ka viņš vajadzības gadījumā varētu arī mainīt portfeļu sadalījumu.

Jaunās EK pilnvaru termiņš sāksies 1.novembrī. Dienu pirms tam beigs darbu pašreizējais EK sastāvs Žozē Manuela Barrozu vadībā.

Uz augšu